איך הגיבו בתי המלון לתחקיר הגדול? רגע לפני שחותמים את מבחן הניקיון של מלונות ישראל הגיע הזמן לעמת את בעלי המלונות עם התוצאות המאכזבות: צוות החדשות עבר ב-16 מלונות בארבעת יעדי התיירות המובילים בארץ וטבלת התוצאות מציירת תמונה עכורה בנוגע לרמת הניקיון של בתי המלון.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעשרה מלונות לא ניקו כלל את מושב האסלה בין אורח אחד לאחר, בארבעה מלונות נוספים הניקיון היה חלקי - רק בשני מלונות ניקו כמו שצריך. ב-10 מלונות לא החליפו את המצעים שעל המיטה, או את חלקם וב-6 מלונות מתוך 12 לא החליפו מגבות.

לא רק בבתי המלון הגיבו בסערה על התחקיר שהוציא את הכביסה המלוכלכת שלהם החוצה - גם הציבור לא נשאר אדיש לתוצאות. אורי ניסים שצפה בכתבה סיפר: "אשתו אמרה חד וחלק - מעכשיו כשנגיע למלון נבקש ציפיות חדשות, נשים לב לניקיון ויכול להיות שגם אנחנו נתחיל לנקות".

נשיא התאחדות המלונות מגיב (צילום: החדשות)
מתוך תחקיר המלונות | צילום: החדשות

בימים שעברו מתחילת פרסום סדרת הכתבות בעלי מלונות פנו לחדשות והביעו רצון להתחיל בבדיקה עצמאית עם התרסיס הנסתר, בעוד אחרים השאירו לאורחים פתק מתחת לדלת וכתבו:"אצלנו מחליפים מצעים". רבים מבתי המלון שנבדקו הציגו את התוצאות העגומות כתקלה נקודתיות ויש גם בתי מלון שלא נטלו אחריות והפילו אותה על עובדי המשק.

לא רבים מהמלונות אמרו שישנו את סביבת העבודה של החדרניות, שכוללת בעיקר לחץ להספיק על חשבון איכות העבודה. כשאין מי שמרים את הכפפה ומציע לפקח ולתקן - אין גורם מפקח על ההיגיינה והניקיון בחדרי המלון. במשרד הבריאות בודקים את המטבח, חדר האוכל והבריכות - אבל אל את הניקיון בחדרים.