הקבינט הכלכלי-חברתי התכנס הערב (רביעי) כשברקע נתק בין שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לאגף התקציבים. סמוטריץ' מתעלם מחוות הדעת של היועץ המשפטי של משרדו אסי מסינג, שלפיה הוא מתנגד להקמת צוות ניהול התקציב בעת מלחמה, ואמר הערב (רביעי) בישיבת הקבינט הכלכלי-חברתי כי חוות הדעת "מעניינת לי את קצה הפופיק".

סמוטריץ' נגד יועמ"ש האוצר (צילום: פלאש 90)
סמוטריץ' נגד יועמ"ש האוצר | צילום: פלאש 90

אתמול נערכה ישיבה לקראת עדכון התקציב אליה לא הזמין סמוטריץ' את ראש אגף התקציבים, האיש הכי רלוונטי לקביעת סדר העדיפויות בתקציב. הערב אמורה להתקיים ישיבה אחרת, אולי אליה יוזמן.

בינתיים, חוץ מהאמירות האלה, הקבינט הכלכלי-חברתי דן גם בהמלצה של מערכת הביטחון להכניס לישראל עוד פועלים מיהודה ושומרון. אין המלצה בעניין הזה, אך יש הרבה חילוקי דעות בין השרים. בין היתר, דיכטר אמר בישיבה כי "אם אתם חושבים שהמשק יכול בשנים הקרובות להתנתק מהם, אתם טועים". סטרוק השיבה לו: "ככה אמרתם גם על עוטף עזה". דיכטר התרעם: "בואי, אל תלמדי אותי על ביטחון".

לפני יומיים פרסמנו כי היועץ המשפטי של משרד האוצר בלם הקמת צוות משימה מיוחד לניהול תקציב המלחמה שביקש להוביל סמוטריץ'. במכתב שהגיע לידי N12, כתב מסינג כי אי אפשר לקיים את הנחייתו של השר לשנות את תחומי האחריות של ראשי האגפים במשרד באופן שיעביר את המילה האחרונה ויכולת קבלת ההחלטות לידי מנכ"ל האוצר שלומי הייזלר.