ההשפעה המפתיעה של ההפגנות - על עולם הקולינריה: השף חיים כהן חשף הערב (שישי) בתכנית "שישי בחמש" שבעקבות ההפגנות - הוא שוקל לסגור במוצאי שבת את המסעדה שלו "יפו-תל אביב", שנמצאת בסמוך למוקד המחאה השבועית ברחוב קפלן.

"קודם כל יש ירידה (בהכנסות) צריך להגיד את זה", אמר, "אני כרגע פתוח - אבל אני כן שוקל לסגור במוצאי שבת. מי שקרוב להפגנות אז נפגע בין היתר כי אנשים מצד אחד לא יכולים להגיע, ומצד שני לא נעים לעבוד כשיש הפגנה בחוץ. אתה רואה מבעד לזכוכית סוסים ושומע רימוני הלם, אז הדבר היחיד שבא לך זה פשוט לסגור. יש ירידה, אנשים בוכים, הכול כל כך רותח שאני לא יודע מאיפה להחזיק את זה אפילו".

>> שימו לב לזמני כניסת שבת 24.03.2023 - שבת ראשונה בשעון קיץ

לפני כחודש וחצי הודיע השף יובל בן נריה כי יסגור את המסעדה שלו "a" במוצאי שבת עד הודעה חדשה בגלל ההפגנות: "ימי שבת בתל אביב השתנו. אנחנו משתנים. זה הזמן לדמוקרטיה. זה הזמן שלכם".

יובל בן נריה (צילום: אסף קרלה, יחצ)
שף יובל בן נריה | צילום: אסף קרלה, יחצ

"מדובר בתקופה מורכבת מאד בכל המובנים", סיפר ל-N12, "מאז שהחלו ההפגנות והנפח שלהן גדל ממוצ"ש למוצ"ש אנו מבינים שעלינו להגיב למציאות גם בפן העסקי ובמישורים נוספים. לכן, בחרנו להאריך את שעות הפעילות שלנו בשבתות ונהיה פתוחים החל בשעה 12:00 בצוהריים, את כניסת הקהל נפסיק רק ב-20:30. במציאות הפוליטית-והחברתית הנוכחית אין בכוונתי לעצור אף אחד מהעובדים מלהביע את דעתו".