יש אנשים שאוהבים לבשל ויש כאלה שלא, אבל אין הרבה אנשים שאוהבים לעמוד מול ערמות הכלים שנשארות אחרי התהליך, במיוחד כשמדובר בתבניות מלוכלכות במיוחד. אז נכון שאי אפשר ממש לדלג על ניקוי הכלים, אבל לכתבת האוכל אליזה גאנס יש שיטה שמקילה על התהליך. לצורך כך היא נעזרת דווקא בתנור האפייה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הצצנו לדירת הגג היפהפייה של אהרוני

>> בחרו את הבית הכי בעייתי, ועשו בו מהפך מטורף 

לאחר שמוציאים את התבשיל מהתנור, גאנס ממליצה להשתמש בחום שנשאר בו כדי לנקות את התבנית המלוכלכת. פשוט ממלאים בה מים וסבון כלים ומכניסים לתנור. האדים מסייעים להוריד גם את הלכלוך הדביק ביותר, ולאחר שמוציאים את התבנית מהתנור קל יותר לנקות אותה. השיטה מתאימה לכל תבנית או כלי שמיועדים לאפייה (ולא מתפרקים), אבל שימו לב שהתנור לא חם מדי כדי המים לא יתאדו לגמרי.  

תבנית מלוכלכת (צילום:  John Arehart, Shutterstock)
צילום: John Arehart, Shutterstock

כדי לייעל את התהליך עוד יותר היא ממליצה להכניס לתבנית עם מי הסבון עוד כלים מלוכלכים (סכו"ם, כלי בישול ועוד), וגם הם ייהנו מהסאונה בתנור. ויש עוד בונוס: בזכות האדים והלחות קל יותר גם לנקות את התנור עצמו מכל מה שנשפך או ניתז במהלך הבישול. פשוט העבירו בפנים מטלית נקייה._OBJ

שיטות נוספות לניקוי מחבתות, תבניות וסירים שרופים

השיטה המנצחת שלנו לניקוי תבנית אפייה היא לרסס את התבנית במסיר שומנים ולהכניס לשקית אשפה אטומה למשך הלילה. בבוקר מוציאים את התבנית ושוטפים.

הוסיפו לכלי השרוף מעט מים, סבון כלים ושני דפי מרכך למייבש כביסה, השאירו למשך שעה, ושטפו היטב את הסיר במים נקיים.

אפשר גם לנקות תבניות תנור בעזרת טבלית למדיח כלים. עטפו את התבניות בנייר אלומיניום והניחו באמבטיה. מלאו במים חמים והוסיפו טבלית למדיח. השאירו שעתיים, הוציאו ושטפו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הרשמו לניוזלטר של living

פזרו בתבנית או בסיר אבקת סודה לשתייה (הקפידו לכסות את הכתמים), ומלאו אותה במים. השאירו חצי שעה. לאחר חצי שעה צרו כדור מנייר הכסף וקרצפו באמצעותו את הלכלוך.