כולנו אוהבים לאכול קוסקוס, אבל למי יש זמן בימינו לעמוד שעות במטבח ולפתח גרגירי סולת שוב ושוב עד שמקבלים את המאכל המקורי? ולכן כמעט בכל מזווה ישראלי תוכלו למצוא את החלופה התעשייתית, קוסקוס בשקית, קצת מים רותחים ולצלחת. בדיוק בשבילכם נתנו לשפים שלנו, רן שמואלי ממסעדת "קלארו", טל כהן, ממסעדת "סילו" וגולן גורפינקל, ממסעדת "דלאל", לבדוק - איזה קוסקוס הכי טעים?  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקום הראשון: דארי – מחיר 7.90

השפים בחרו בקוסקוס של חברת דארי למקום הראשון, לא מפתיע בינתן שמדובר בקוסקוס מרוקאי אמיתי. לטענתם מדובר בקוסקוס בעל גרגירים בגודל נכון ומרקם נכון, הקוסקוס נגיס ועל אף שמורגש בו הכורכום טעמו מאוד ניטרלי. עוד הוסיפו השפים שניתן לבדוק טיבו של קוסקוס על ידי מבחן קצר: מועכים את הקוסקוס המבושל בקלות ואז פותחים אותו שוב עם המזלג, אם הוא חוזר להיות גרגירי ולא גושי - סימן שמדובר בקוסקוס טוב.

מבחן הקוסקוס‎ (צילום: N12)
קוסקוס דארי - הכי יקר אבל הכי טעים | צילום: N12

במקום השני: קוסקוס מזון – מחיר 5.90

את הקוסקוס של חברת מזון השפים אהבו. לטענתם הגרגירים היו במרקם הנכון, המרקם שלו והטעם היו טובים, הוא מתאים במיוחד למרק, הוא נעים, לא דביק ואוורירי. "בסך הכול קוסקוס טוב", סיכמו.

מבחן הקוסקוס‎ (צילום: N12)
קוסקוס מזון - השפים אהבו | צילום: N12

במקם השלישי: סוגת – מחיר 3.90

אמנם הקוסקוס של סוגת היה טעים לשפים שלנו אבל לטענתם היה לו טעם לוואי של קמח. הקוסקוס בעל מרקם נגיסי, לא בצקי, להפך - מאוד אוורירי ונעים.

מבחן הקוסקוס‎ (צילום: N12)
קוסקוס סוגת - לא מושלם, אבל תמורה הוגנת למחיר | צילום: N12

מקום רביעי: אסם – מחיר 7.60

את הקוסקוס פופולרי של אסם השפים לא אהבו כלל. לטענתם היה לו טעם קמחי מאוד, ממש כמו בצק. "אנחנו רוצים קוסקוס ניטרלי כדי שהוא יוכל לקבל את כל הטעמים, והקוסקוס הזה יכול לעשות את העבודה אבל הוא לא טעים במיוחד", אמרו.

מבחן הקוסקוס‎ (צילום: N12)
קוסקוס אסם - המותג הפופולרי כמעט במקום האחרון | צילום: N12

מקום אחרון: שופרסל – מחיר 4.50

הקוסקוס במקום האחרון הוא הקוסקוס של שופרסל. לטענת השפים היה לו טעם לוואי  ובאופן כללי הוא "הרגיש יותר כמו פתיתים מאשר כמו קוסקוס". המוצר בצקי ולא במובן הנגיס, הוא רך מידי,  ובאופן כללי - לא טוב.

_OBJ