עם היציאה מהסגר וביטול ההגבלות על מכירת כרטיסי טיסה, יכולים הישראלים לחזור ולנסוע לחו"ל. אבל הרבה אופציות ליעדים אין. כרגע, רשימת המדינות הירוקות שניתן לטוס אליהן ולשוב מהן לישראל מבלי להיכנס לבידוד מסתכמת ביוון וסרביה. בולגריה, שהייתה המדינה הירוקה השלישית שהסכימה לקבל ישראלים, תחליף את הסטטוס שלה למדינה אדומה בלילה שבין יום חמישי לשישי, עובדה שתחייב את החוזרים ממנה בבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יוון תמיד הייתה יעד פופולרי בקרב תיירים ישראלים, בין היתר בשל הטיסות הקצרות והזולות. כעת, חוץ מסרביה, הפכה יוון ליעד כמעט בלעדי עבור הישראלים, אלא שההסכם בין הממשלות מקציב מכסה של עד 10,000 נוסעים ישראלים בשבוע. ישראלי שירצה לבקר ביוון ולהיכנס אל המכסה המאושרת יצטרך להירשם מראש באתר של הרשויות היווניות.

מחיר כרטיס טיסה ישירה ליוון יעלה לכם כיום בסדר גודל של 200 דולר, וטיסה לסרביה תעלה מעט יותר. מאחר ובולגריה בדרך להחליף צבע לאדום, ניתן למצוא אליה טיסות זולות בכ-50 דולר – דיל משתלם למי שמוכן לחזור אחרי החופשה לבידוד ביתי של שבועיים. בנוסף, בקרוב תוכלו לטוס לאיחוד האמירויות, שנחשבת מדינה ירוקה, בטיסות סדירות בהתאם לחתימת הסכם השלום. גם קרואטיה, שמקבלת ישראלים, הפכה מירוקה לאדומה.

התנאים לכניסת תיירים משתנים ממדינה למדינה, וטרם נקבע סטנדרט אחיד לטיסות בעידן הקורונה. על הטסים לברר מראש את ההתניות שמציבה כל מדינה למבקרים בה. למשל, חלק מהמדינות דורשות מהתייר להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה 48 שעות לפני הטיסה, ואחרות מבקשות בדיקה מוקדמת יותר של 72 שעות.

מטוס יצא מנתב"ג - עם נוסע יחיד

למרות פתיחת השמיים, כרגע אין צפי להגדלת תדירויות הטיסות. בחלק מסוכנויות הנסיעות דיברו על הסתערות של הישראלים על המטוסים, אבל ברשות שדות התעופה לא רואים בינתיים ביטוי לכך בשטח. הנתון העדכני של נוסעים הממריאים מנתב"ג עומד על 4,000-3,000 ביום – מספר זעום לעומת כמאה אלף איש לפני הקורונה.

ברשות סיפרו על מטוס שיצא לאחרונה מנתב"ג ובתוכו נוסע אחד ויחיד. כעת יש צפי שהמטוסים יתמלאו מעט, אך עדיין יטוסו ריקים ברובם מנוסעים. בניסיון לצמצם הפסדים, חלק מחברות התעופה מסבות את מטוסי הנוסעים למטוסי מטען משולבים עם נוסעים. בענף מסבירים שהמטוס "עולה" לחברת התעופה יותר כסף אם הוא עומד על הקרקע מאשר אם הוא טס כמעט ריק מנוסעים.

מבחינת תיירות נכנסת לישראל אין עדיין שינוי בהנחיות. כלומר, אסורה הכניסה לתיירים לישראל, למעט החרגות אישיות.