בקרוב יהיה זול ומשתלם יותר לנסוע במונית: רפורמה חדשה שתאפשר נסיעה שיתופית במוניות וגם צפויה להוריד את מחירי הנסיעה צפויה לצאת לדרך בתחילת השנה הבאה. בתום דיון שנערך בהשתתפות שרת התחבורה, מירי רגב, נציגי נהגי המוניות וחברות האפליקציות, סוכם על התקנת מונה חדש במוניות שיאפשר 4 נסיעות במקביל - מסלול נסיעה שיתופי של מי שנמצא במונית - ובכך תתאפשר למעשה גם הנחה לנוסעים בגובה של 20-50% ממחיר הנסיעה המקורי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הרפורמה, נוסע שיזמין נסיעה שיתופית יקבל הנחה על דמי ההזמנה, ועם הצטרפות נוסעים נוספים יזכה להנחות נוספות על מחיר המונה. המונה החדש יידע לחשב את כלל הפרמטרים לכלל הנוסעים בנסיעה השיתופית, והמחיר לנוסע יוכל להגיע עד 50% הנחה במידה ויצטרפו 4 נוסעים לנסיעה.

כובע צהוב של מונית ישראלית (צילום: Bernhard Richter, ShutterStock)
נסיעה משותפת וזולה יותר במונית | צילום: Bernhard Richter, ShutterStock

לרפורמה הוזמנו להצטרף כלל האפליקציות המציעות שירותי מוניות בישראל ובכירים בחברות האפליקציות השתתפו בדיון לצד נציגי נהגי המוניות ששותפים לרפורמה החדשה ונרתמו להצלחתה. נסיעות המבחן במונה החדש כבר החלו וייעשו כל המאמצים על מנת להתחיל את הנסיעות השיתופיות בפועל כבר בתחילת 2021, תוך סיום עבודת המטה ותיקוני החקיקה הנדרשים לביצועו.

"בפעם הראשונה אנו עושים מהלך שיתופי אמיתי בין המוניות לחברות האפליקציות", אמרה השרה רגב, "אני מקווה שכולם יצטרפו למהלך הזה. זה לא היה קל להצליח לאזן בין הרצון לשמור על נהגי המוניות ופרנסתם ומצד שני לדאוג לציבור ולצרכן הישראלי. זהו מהלך של WIN WIN ואני מאמינה שנראה בו ברכה ועידוד של הציבור להמשיך ולעבור לתחבורה ציבורית ושיתופית".