שר האוצר ישראל כ"ץ סיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יציג בפניו ביום שני הקרוב את מסגרת תקציב 2021, יחד עם גורמי המקצוע במשרדו. עוד יוצגו חוקי ההסדרים והשינויים המבניים הנלווים לתקציב, שאותם מסיימים להכין בימים אלו. בכך, נמסר ממשרד האוצר, תהליך אישור תקציב 2021 יוצא לדרך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר אישור ראש הממשלה משרד האוצר יפעל למול גורמי הקואליציה ומשרדי הממשלה השונים, בהם גם משרד המשפטים, כדי לסכם את פרטי התקציב ולהביאו לאישור הממשלה בהקדם. לאחר מכן יפעל משרד האוצר להעביר במהלך חודש פברואר 2021 את אישור התקציב בכנסת.

ממשרד האוצר נמסר כי השר כ"ץ הבהיר בדיונים הפנימיים שהוא "נחוש לקדם במהירות את תקציב 2021 יחד עם הרפורמות החשובות, שמטרתן להבטיח את התאוששות וצמיחת המשק הישראלי בתקופה שלאחר משבר הקורונה, זאת לצד המשך הסיוע לשכירים, העצמאים ובעלי העסקים עד לסיום המשבר".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, איים אמש (שלישי) בריאיון במהדורה המרכזית כי אם יראה שאין תקציב לשנת 2021, יצביע בעד פיזור הכנסת, אפילו עוד לפני סוף חודש דצמבר. "אנחנו נתעקש שיהיה תקציב 2021 לישראל, זה מה שצריך לקרות", הבטיח גנץ. "אין סיבה שהוא לא יועבר בכנסת ואת חוק ההסדרים נפתור. צודקים מי שטוענים שיש סחבת בלתי סבירה. זה היה צריך לעבור באוגוסט. אין הסבר הגיוני לסחבת הזו, אני יכול לחסוך לבג"צ את הדיון המבורך - כי ההחלטה תתקבל".

"אני לא יכול לאפשר הארכה או פשרה שתעשה סחבת נוספת", המשיך בנוגע להעברת התקציב, "אני רוצה להיות ברור. 23 בדצמבר הוא התאריך שבו עובר תקציב בישראל. אם אנחנו נראה שאין תקציב ל-2021 ושוב פעם מורחים אותנו בשטיקים וסיפורי סיפורים, אנחנו נפזר את הכנסת. לא בהכרח נחכה אפילו ל-23 בדצמבר. אנחנו נדע מבעוד מועד אם בתאריך הזה זה הולך לקרות - או אם זו שוב אגדת מעשיות".

גנץ לא שלל את האפשרות שאולי בכל זאת יימצא פתרון לתקציב. "אני חושב שבסופו של דבר אפשר לפתור את בעיית התקציב. באוצר זה מוכן, חוק ההסדרים קיים. אם יפסיקו לשחק משחקים - הדבר הזה פתיר".