הישראלים שלא מקבלים את מענק הקורונה: סעיף בחוק המענקים שהעבירה הממשלה מונע את העברת המענק ל-54 אלף אזרחים. הסעיף קובע כי אזרחים שלא דיווחו על הכנסות ולא הגישו דוח מס הכנסה בשנת 2018 - לא יהיו זכאים למענק מהמדינה. רשות המסים העבירה לביטוח הלאומי את פרטיהם של אותם אזרחים, והם אכן לא קיבלו את המענק. אלא שחמישית מבין אלו שהמענק נשלל מהם הם ישראלים קשי יום, כך נודע הערב (שני) לתוכנית חיסכון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

10,020 מבין 54 אלף האזרחים שלא יזכו למענק הם מקבלי קצבאות זקנה, נכות, מזונות, סיעוד או הבטחת הכנסה. המשותף לכולם – אנשים קשי יום מרקע כלכלי קשה. הפילוח המדויק מעלה כי כ-2,000 מביניהם הם מקבלי הבטחת הכנסה, כ-5,900 מקבלי קצבת נכות, כ-500 מקבלי מזונות, כ-1,100 מקבלים קצבת סיעוד וכ-520 זכאים לקצבת זקנה.

רשות המסים העבירה לביטוח הלאומי רשימה של כל מי שלא דיווח על הכנסות ב-2018 – ובהתאם לחוק המענקים, הביטוח הלאומי לא העביר מענק לאותם אנשים. כעת בביטוח הלאומי אוספים את הנתונים ואת הזהויות של האנשים הללו, במטרה לפעול לכך שמקבלי הקצבאות כן יקבלו את המענק.

חבר הכנסת משה גפני, יו"ר ועדת הכספים שבה אושר חוק המענקים, האשים את רשות המסים ואמר: "אני מבקש לשבח את הביטוח הלאומי על מהירות העברת המענקים לכל אזרח שאישרנו בוועדת הכספים. לעומתם, הגיעו ללשכתי פניות על כך שרשות המסים מקשה על אזרחים רבים ומבקשת למלא דוח בשביל לקבל את המענק. אני קורא להם - חדלו מהבקשות הללו במיידי, אין קשר בין המענקים לבין הדברים שאתם מבקשים, שחררו את הכסף לאזרחים!".

אתמול עדכנו בביטוח הלאומי כי 90% ממענקי הקורונה כבר הועברו לחשבונות הבנק של אזרחי ישראל. 800 אלף מענקים לא הועברו - מהם 500 אלף של אזרחים שלביטוח הלאומי אין את פרטי חשבון הבנק שלהם. 

חשבו: לכמה מענק אתם זכאים? למחשבונים נוספים באתר הון לחצו כאן