אחיות ואחים זועמים בעקבות הבקשה לבטל את דמי ההבראה שלהם: פניות רבות הגיעו ל-N12 מאחיות ואחים בעקבות פרסום המכתב ששלח השר סמוטריץ' לכחלון בו ביקש לבטל את דמי ההבראה והביגוד לעובדי המגזר הציבורי. לדבריהם, מדובר בפגיעה חמורה במי שעובד מסביב לשעון בימים קשים אלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מה שמגיע לי אחרי משמרת של 12 שעות?", תהתה אחות בבית חולים במרכז הארץ. "אנחנו צריכים דמי הבראה אחרי משמרת כזו. זאת חוצפה – אנחנו בקושי מסיימים את החודש ולא יודעים מה יעלה בגורלנו, נכנסים למינוס שלא מצליחים לצאת ממנו. שאדון סמוטריץ' יבטל קודם את דמי ההבראה והביגוד שלו".

השר שיגר בתחילת השבוע מכתב לשר האוצר כחלון, בו כתב שבחן את הנושא וביטול התשלומים באופן חד פעמי יחסוך למדינה שני מיליארד שקלים. "הביטול יכול להוות תרומה, ולו קטנה, למצב שנוצר", אמר.

עם זאת, בציבור האחיות והאחים מוחים על פגיעה הולכת ומצטברת בתנאיהם דווקא בתקופה בה הם מסכנים את חייהם וחיי משפחותיהם על בסיס יום יומי כחלק מעבודתם. יוזמת סמוטריץ' מצטרפת לכך שעובדי צוותים רפואיים שנשלחו לבידוד גילו כי ימי הבידוד נגרעו מימי החופשה שלהם.

"אנחנו שם בשביל כולם - איפה כולם בשבילנו?"

"למה ציבור האחים והאחיות ממשיך להיות שקוף בעיני כל המדינה?", תהתה אחות בבית חולים בדרום הארץ. "אנחנו עובדים במתכונת של 12 שעות ללא תשלום שעות נוספות, מקצצים באחיות במשמרות כדי לחסוך עלויות, לא משלמים לנו תוספת סיכון, משאירים את רובנו ללא פתרון לילדים – ובכל זאת אנחנו נרתמים ועובדים בשעות חירום. אנחנו שם בשביל כולם, איפה כולם בשבילנו?"

אחות בבית חולים במרכז מוסיפה: "באמת שאני מאוכזבת מהממשלה, מחוסר האחריות שבלשים אותנו בתחתית כשאנחנו הגוף המרפא. אנחנו מקריבים את עצמנו, וככה הממשלה מתנהלת – בושה וחרפה".

גם הסתדרות האחים והאחיות לא נותרה אדישה ליוזמה. "רק מי שיושב על כיסא בטוח ומשכורתו משולמת עד השקל האחרון יכול, ממרום לשכתו, לקיים התנהלות מתנשאת ופופוליסטית כזאת", הטיחה יו"ר ההסתדרות, אילנה כהן, בשר סמוטריץ' במכתב ששיגרה לשר האוצר. "אנחנו בעיצומו של מאבק קשה וארוך. לא ניתן יד לנעוץ הצעות פוגעניות בגבם של האחיות והאחים, המגינים בגופן על אזרחי ישראל בשדה הקרב של הקורונה".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il