המשבר הכלכלי שהביא איתו נגיף הקורונה פגע בכמעט כל בית בישראל. למעלה ממיליון דורשי עבודה נוספו מאז התפרץ הווירוס בישראל וכל ישראלי רביעי מוגדר כמובטל. למרות הפגיעה הקשה במשק, עובדי המגזר הציבורי ממעטים להרגיש את הגזרות הכלכליות ושכרם על פי רוב לא נפגע. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' קרא היום לקצץ בהטבות שמגיעות לעובדי המגזר הציבורי: "ביטול התשלומים יכול להוות תרומה למצב שנוצר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כלל עובדי המגזר הציבורי צפויים על פי חוק לקבל בחודשים הקרובים דמי הבראה ודמי ביגוד. במכתב ששלח השר סמוטריץ' לשר האוצר כחלון, הוא קורא לוויתור חד פעמי של המענק וזאת בכדי להתמודד עם המשבר הכלכלי שנוצר.

"אתגר הקורונה מהווה נטל כלכלי כבד מנשוא. המגזר הפרטי נושא בעיקרו", הסביר השר. "בחודשיים הקרובים אמורים להיות משולמים דמי הבראה וביגוד לכלל העובדים במגזר הציבורי, לרבות הרשויות המקומיות".

השר סמוטריץ' מבהיר כי לעניות דעתו מדובר בהטבה שניתן לקצץ: "מבחינה שעשיתי מדובר בהיקף הוצאה של למעלה מ-2 מיליארד שקלים. ביטול תשלומים אלו באופן חד פעמי יכולים להוות תרומה ולו קטנה למצב שנוצר".

שר התחבורה מסביר כי "ויתר על תשלומים אלו הנו מדתי, בעל תועלת תזרימית מידית ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורים, קיצוצי שכר קבועים והעלאת מסים".