ברשתות השיווק שפתוחות בשבת נרשמה התנפלות על המדפים, ותורים ארוכים משתרכים על מנת להיכנס לחנויות. בסניפים מסוימים לא ניתן למצוא סחורה על המדפים, שמתרוקנים במהירות. אתר "שופרסל אונליין" קרס זמנית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנהל מכירות רשת במחסני חשמל, ארז מנהל וסנר, עדכן היום כי מכירות המקפיאים זינקו פי שלושה בסוף השבוע האחרון, "כנראה בשל ההסתערות על רשתות המזון". לדבריו, בשבוע האחרון נמכרו כ-40% ממלאי המקפיאים שיועד לפסח. בנוסף, הוכפל מספר מכשירי החשמל למטבח שנמכרו. 

בתחילת השבוע דיווחו ברשת הסופרים יוחננוף על זינוק במכירות בשלל מחלקות, בהן המוצרים היבשים, השימורים, החטיפים ומוצרי ההיגיינה. "אנשים נמצאים באי ודאות, אבל בינתיים המצב בשליטה", אמר אז איתן יוחננוף, מנכ"ל ומבעלי הרשת. "לא מרגישים כרגע במחסור, הצטיידנו בכמות גדולה משמעותית של סחורה".

יוחננוף אמר כי הוא מעריך שבתקופה הקרובה לא תחול עליית מחירים. "אני לא צופה עלייה כל עוד יש סחורה – כשיהיה חוסר בהיצע, תגיע עלייה במחירים וזה יהיה חלק ממשבר בינלאומי. אני לא מאמין שלא יהיה היצע".

תור בכניסה לסניף טיב טעם בנתניה
סניף טיב טעם בנתניה, היום

ברשת הסופרים AM-PM, הפתוחה גם במהלך השבת, מדווחים על המשך הסתערות של הציבור על סניפי הרשת, ועל מאמצים נרחבים לחידוש המלאים בסניפיה במרכז הארץ. "אנחנו עושים הכל כדי לספק כמה שיותר הזמנות אבל נאלצים לבקש את הבנת הלקוחות למצב החריג שקיים כרגע בכל המשק - ובכלל זה גם אצלנו", אמר מנהל הרשת אריק כהן.

מדוברות ראש הממשלה מנסים להרגיע את הבהלה סביב נושא המזון: "מפעלי המזון בישראל ממשיכים וימשיכו לעבוד כסדרם. יש מלאים גדולים לרשתות המזון. ייבוא המזון לישראל נמשך. כל אלה יוצרים מלאי גדול ולכן אין צורך או הצדקה באגירת מזון. כמו כן, הנגישות לרשתות המזון והפארם תימשך".

גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התייחס להסתערות הציבור על רשתות המזון: " הסופרים ישארו פתוחים, נקודה. אין טעם להסתער עליהם. המערכת נערכת, אבל בכל תסריט אפשרי הסופרים ישארו פתוחים. אני מבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים לכך".

בתגובה לחששות, בבנק ישראל הבהירו כי לא צפוי מחסור בשטרות. "המערכת הבנקאית ערוכה להמשיך לתחזק את הכספומטים ולא צפוי שום מחסור במזומן", נמסר. "בנק ישראל מוודא שתחת כל הנחייה הכספומטים הבנקאיים יעבדו כסדרם".

מדפים ריקים בסופרמרקט בגלל הקורונה
מסתערים על המדפים

חקלאים ואתרים שמוכרים משלוחי פירות וירקות אומרים בשיחות איתם שאפשר להירגע: "מבחינת התוצרת הטרייה באמת שאין מחסור, אנחנו נכנסים לתקופת שפע של תוצרת חקלאית שממשיכה להיקטף ללא הפסקה".

בתוך כך, עומס אדיר נרשם גם באתרי משלוחים. באזור המרכז אין כרגע זמינות של משלוחים עד יום חמישי או שישי הבא. באזורי הצפון והדרום ניתן יהיה להזמין משלוח שיגיע ליעדו רק לקראת יום שלישי או רביעי.