פיגוע בתחנה המרכזית בעפולה: נער פלסטיני בן 16 מאזור ג'נין דקר למוות הבוקר (ד') חייל צה"ל בן 19 בתוך אוטובוס בקו נצרת-עפולה. המחבל נתפס על ידי אזרחים שהיו במקום והועבר לידי המשטרה. החייל פונה במצב אנוש לבית החולים העמק - שם מת מפצעיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי החייל, טירון בטירונות כלל צה"לית, הותקף בידי חוסיין ג'וואדרה, נער תושב כפר באזור ג'נין, ששהה באופן בלתי חוקי בישראל. הוא התנפל על החייל ודקר אותו בכל חלקי גופו, ככל הנראה, במחאה על כך ששני קרובי משפחתו כלואים בישראל.

אזרחים שהיו באוטובוס סיפרו כי הצליחו להשתלט על הדוקר ולנטרל אותו. הם הוציאו אותו מהאוטובוס והמתינו עד להגעתו של כוח משטרה. השוטרים עצרו את המחבל והוא הועבר לתחנת המשטרה בעפולה ומשם לידי השב"כ. הסכין שבאמצעותה דקר - נלקחה. מאחר ונפצע באירוע פונה הפלסטיני לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה.  

זירת הדקירה בעפולה (צילום: ג'רמי ברדוגו, חדשות 24)
זירת הדקירה בעפולה | צילום: ג'רמי ברדוגו, חדשות 24

"המחבל רצה למחות על שקרובי משפחתו כלואים בישראל"

צוות של מגן דוד אדום הוזעק למקום והעניק לחייל טיפול רפואי ראשוני. "הגענו למקום מהר מאוד, אנשים הובילו אותנו לתוך אוטובוס בקו שירות בינעירוני שעצר להעלות נוסעים באחד מהרציפים בתחנה המרכזית בעפולה", סיפרו פארמדיקית מד"א, הדר בכר, וחובש בכיר במד"א, נתנאל ליאני, שהגיעו ראשונים למקום. "בתוך האוטובוס, באחד המושבים סמוך לדלת האחורית ישב חייל כבן 19 בהכרה כשהוא דקור דקירות מרובות וחתכים בכל חלקי גופו, הוא נאנח מכאבים ומצבו היה קשה ביותר".

החייל הועבר לניידת טיפול נמרץ ופונה לבית החולים העמק, שם נלקח לחדר הלם, והועבר לניתוח - אך לבסוף נפטר. "החייל הגיע אלינו במצב אנוש ואיבד כמויות אדירות של דם, ניסינו לבצע בו פעולות ייצוב אך הפגיעה בשריר הלב היתה קטלנית. ניסינו לעשות כל שיכולנו", אמר ד"ר טוביה טיאוסנו, סגן מנהלת בית החולים העמק בעפולה.

422896 (צילום: חדשות 2)
האזרחים השתלטו על הדוקר | צילום: חדשות 2

"מדובר באירוע לאומני", הדגיש מפקד המחוזי הצפוני, ניצב רוני עטיה עם הגעתו לזירה, "קטין בן 16-17 תושב ג'נין יצא מביתו במטרה לדקור אזרחים, הוא נסע לנצרת ובמהלך הנסיעה האוטובוס הגיע לתחנה המרכזית בעפולה. הוא דקר חייל שהיה על האוטובוס דקירות קשות מאוד. באוטובוס השתלטו על הדוקר חייל צה"ל ושוטר מג"ב. לאחר מכן הגיעו שוטרי תחנת עפולה".

ניצב עטיה ציין כי הדוקר נחקר ומסר את גרסתו. "קרוביו יושבים בכלא הישראלי וזו הסיבה שבגללה החליט לבצע את הדקירה", אמר. בתום הערכת מצב הנחה מפקד המחוז הצפוני את כל תחנות המחוז להיערך להגברת הנוכחות בתחנות מרכזיות ובמרכזים הומי אדם.

פיגוע דקירה בעפולה - הסיקור המלא:

פיגוע בעפולה: חייל נדקר למוות באוטובוס

בהכנת הידיעה השתתפו: פוראת נסאר, ניר דבורי, אלון שני ומתן חצרוני