אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)
הפנטגון אישר העברת התחמושת | צילום: דובר צה"ל

אחרי הגינוי האמריקני על הפגזת בית הספר של אונר"א ברצועת עזה, ולמרות המתח הרב השורר לאחרונה בין וושינגטון לירושלים, אישר אמש (ד') הפנטגון לצה"ל אספקת תחמושת לטובת המשך הלחימה במבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ברשת CNN, צבא ארצות הברית כיבד את בקשתה של ישראל להעברת התחמושת, הכוללת בין היתר פצצות מרגמה מסוגים שונים. בכיר אמריקני הדגיש כי הנשק שיועבר לידי צה"ל אינו ממאגרי החירום של הצבא האמריקני הנמצאים בארץ, אלא חלק מהסיוע הצבאי המוענק לישראל כמדי שנה - הנאמד בשווי של מיליארד דולר.

במקביל, אתמול נרשמה החרפה במתיחות בין ישראל לארצות הברית, לאחר ששבועון צרפתי פרסם התבטאות חריפה של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי הדיווח בעיתון, במהלך שיחה עם שר החוץ הצרפתי לורן פביוס אמר קרי על נתניהו כי הוא "ראש עקשן שמסרב להבין כל דבר".

"נתניהו פוגע במאמצים האמריקניים מול אירן ומול הטרור הסוני", כך צוטט קרי על ידי דיפלומט בשבועון הצרפתי. על פי הדיווח, הדברים נאמרו במפגש פרטי בין קרי לפביוס בפריז בסוף השבוע - זמן קצר לאחר שהקבינט דחה פה אחד את הצעתו של קרי להפסקת אש.

הפגיעה בשוק בסג'עייה
הפגיעה בשוק בסג'עייה | צילום:

בנוסף לכך, אמש פרסמה דוברת הבית הלבן שתי הודעות גינוי בעקבות הפעולות בעזה. הדוברת, ברנדט מייהן, גינתה את התקיפה בשוק בסג'עייה, שעל פי דיווחים פלסטינים גרמה למותם של 15 בני אדם ולפציעתם של כ-150 נוספים.

כמו כן גינה הבית הלבן את הסתרת הרקטות בתוך בית הספר של אונר"א ברצועת עזה וכן את הפגזת בית הספר אתמול - הפגזה שהביאה למותם של לפחות 20 בני אדם. הפלסטינים טוענים כי ישראל היא שהפגיזה את בית הספר, אך הודעת הגינוי של הבית הלבן הסתפקה בהתייחסות להפצצה, מבלי לציין במפורש מי האחראי למעשה.