מבצע "צוק איתן" - היום ה-23: למרות הכרזת ישראל על הפסקת אש הומניטרית בשעות 15:00-19:00, הלחימה נמשכה גם בשעות אחר הצהריים. כוחות צה"ל תוקפים בשעות האחרונות באזורים שונים בעזה. 3 חיילים נהרגו בשעות הצהריים בפעילות מבצעית. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי 15 בני אדם נהרגו וכ-150 נפצעו בתקיפה בשוק בסג'עייה. בשעה זו מכונס הקבינט המדיני-ביטחוני בקריה בתל אביב לדון בהמשך המבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם כניסת הפסקת האש עליה הכריזה ישראל, נורו שתי רקטות לעבר אשדוד. שתי הרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בשעות שלאחר מכן המשיך הירי לעבר יישובי עוטף עזה. סמוך לשעה 17:30 פגעה רקטה בבית מגורים ביישוב במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים.

דחפור D9 שנפגע מטיל נ
הדחפור שנפגע ברצועה | צילום:

במהלך היום נהרגו 3 חיילי צה"ל בפעילות מבצעית ברצועת עזה - כך התיר דובר צה"ל לפרסום בשעות הערב. בנוסף, נפצעו 27 חיילים במהלך פעילות מבצעית נוספת וכתוצאה מחילופי אש. הבוקר ירו מחבלים טיל נ"ט לעבר דחפור D9 שפעל ברצועה. שני חיילים נפצעו קל מרסיסים. לאחר שכוח צה"ל הבחין במחבל שמתכונן להשליך רימון מתוך בית, תקף במקום חיל האוויר. בעקבות התקיפה נמלטו שמונה מחבלים מהמקום והתקבצו בבית סמוך. 10 מחבלים נהרגו לאחר שמטוסי קרב תקפו את הבית.

הפסקת אש או הרחבת המבצע?
הפסקת אש או הרחבת המבצע? | צילום: דובר צה"ל

הבוקר פיזרו כלי טיס כרוזים בשכונת רימל בעזה, ובה הם קוראים לתושבים להתפנות מבתיהם. "צה"ל עבר לשלב הבא בפעולתו ואינו מעוניין לפגוע באזרחים, ועל כן יש לעזוב את האזורים בהם מתבצעת פעילות צבאית", נכתב. "עליכם לשלוח לנו כל מידע על מיקומי שיגורים, מנהרות, מחסני תחמושת וחומרים צבאיים".

במערכת הצבאית זיהו בפעמים הקודמות שבהן סוכם על הפוגה הומניטרית כי פעילי הטרור מנצלים את הזמן שנועד לסיוע לאזרחים לשינוע אמצעי לחימה. בצה"ל הדגישו היום כי כל ניסיון לנצל את ההפוגה לפגיעה בכוחות צה"ל ובתושבי ישראל יענה בתגובה חמורה.

ניר דבורי, אהוד יערי, רוני דניאל וערד ניר השתתפו בהכנת הידיעה.