הפסקת האש בדרום ממשיכה להתמוסס, כשלא פחות מ-13 רקטות התפוצצו בשטח ישראל מאז כניסתה לתוקף. האחרונה שביניהן - מסוג גראד - נפלה בסביבות 22:00 הערב בלב אזור מגורים בנתיבות. גבר כבן 40 נפצע קל ושמונה אחרים לקו בחרדה. למקום הגיעו ראשונים מתנדבי ארגון "איחוד הצלה", שסייעו בטיפול בזירה - יחד עם צוותי מד"א והמשטרה. כל הנפגעים פונו לטיפול בבתי חולים.

יתר הנפילות שנרשמו הערב נרשמו ביישובים במערב הנגב. איש לא נפגע, ולא נגרם כל נזק. למרות הירי המתמשך אל הדרום במהלך יום אתמול הוחלט בעצה אחת עם פיקוד העורף כי היום יתקיימו הלימודים כרגיל בכל מרחב הנגב.

עיקר הנזק מהנפילה בנתיבות נגרם לכלי רכב חונים. יהודה בן ממן, קב"ט שדרות, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "האשליה שיש באמת הפסקת אש טפחה על הפנים של מי שהאמין בה. הערב ראינו את זה".  

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי זמן קצר אחרי הירי לעבר נתיבות, פתח צה"ל באש פגזים לעבר שטחים שהיו ככל הנראה מרחבי השיגור של הרקטה במרכז רצועת עזה.

נתניהו: "כל מי שיפר את השקט יהיה על הכוונת שלנו"

אחת הרקטות התפוצצה בחצר בית. ארכיון
אחד מכלי הרכב שנפגעו | צילום: איציק זאבי, "חדשות 24"

עוד לפני התפוצצות הרקטה בנתיבות, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועי הימים האחרונים ואמר: "המסר שלנו ברור: שקט יביא שקט. כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו – הכוונת שלנו תמצא אותו. פגענו במדויק במחוללי הטרור, במפקדי הטרור, בתשתיות הטרור ובטילים רבים שכוונו לעבר ערינו ויישובינו".

נתניהו ביקש גם להעביר מסר לתושבי הדרום ואמר: "אני מצדיע להם על כושר העמידה האיתן שהם מפגינים מול הטרור. זה מרכיב מרכזי בביטחון הלאומי שלנו. ישראל היא מדינה שוחרת שלום, אבל אנחנו ערוכים לכל אתגר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק