פעילות הגדנ"ע תתחדש (צילום: דנה סרבניק, מאקו)
פעילות הגדנ"ע תתחדש | צילום: דנה סרבניק, מאקו

בשורה לתיכוניסטים – אימוני הגדנ"ע יתחדשו כבר בעוד חמישה ימים: אחרי שביום שישי פרסמנו כי צה"ל החליט להקפיא לחלוטין את האימונים לתלמידים בבסיסי הגדנ"ע בצה"ל, היום משתנה ההחלטה וההקפאה מבוטלת.

גיל בן משה, מבית הספר "עתיד" בלוד היה ממובילי המחאה להחזרת הגדנ"ע: "המאבק שלנו הצליח, המאבק היה על הגדנ"ע ככלל ולא רק לעצמנו - אנחנו רוצים לצאת לגדנ"ע אבל חשוב לנו שהמסורת שלה תישאר עם הערכים שלה תישאר", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אני יודע שהיתה בעיה תקציבית, אבל אנחנו בטוחים שהיה לנו קשר לדבר הזה. היה לנו לחץ מאחורי הקלעים. התקשרנו לגורמים מאוד בכירים בצה"ל דרך מורים והורים של תלמידים ולא רק בצה"ל. דיברנו עם הנשיא פרס כחלק מהמאבק. קיבלנו תמיכה להפגנה. לא קיבלנו את תגובת הרמטכ"ל וזה העציב אותנו, לא זכינו להתייחסות".

עוד אמר גיל, כי "אנחנו לא נפגין יותר אבל נפנה לצה"ל בכל האמצעים השקטים ומבקשים לצאת לגדנ"ע, כי אנחנו הפסדנו אותה בשבוע שלנו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "החל מיום ראשון הקרוב, 15 בינואר, מתחדשים אימוני הגדנ"ע עד להודעה חדשה. חידוש האימונים התאפשר לאחר שנמצא לסוגייה, לעת עתה, מענה תקציבי. בחודשים הקרובים תבוצע בחינה מחודשת של ההיבטים התקציביים להמשך הפעלת אימוני הגדנ"ע".

הסיבה להקפאת הגדנ"ע: "אילוצים תקציביים"

בצה"ל התכוונו לנקוט את המהלך ומסרו טרם שינוי ההחלטה כי "בשל אילוצים תקציביים, מוקפאים בשלב זה האימונים לתלמידים בבסיסי הגדנ"ע בצה"ל".

הגדנ"ע ("גדודי נוער" או "גדודי נוער עברי") הינה סדנת הכנה לצה"ל שפועלת בחסות הצבא ומופעלת על ידיו. ב-1991 עברה הגדנ"ע לחיל החינוך והנוער, ומטרתה כפי שהוגדרה על ידי צה"ל היא טיפוח כושר ומיומנות קליעה, תוכניות הסברה לקראת שירות ותוכניות הכנה לגיוס. כיום קיים גוף בצה"ל בשם מערך מג"ן, אשר עוסק בהכנת בני נוער לגיוס.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק