צה"ל הקפיא את אימוני הגדנ"ע (צילום: חדשות 2)
בוטלה פעילות הגדנ"ע. ארכיון | צילום: חדשות 2

חשבתם שהאיומים על קיצוץ בתקציב הביטחון לא ישפיעו עליכם באופן מיידי? תחשבו שוב. היום נודע לחדשות 2 באינטרנט כי צה"ל החליט להקפיא לחלוטין את האימונים לתלמידים בבסיסי הגדנ"ע בצה"ל.

לאורך היום הגיעו פניות מעשרות תלמידים שקיבלו הודעה על ביטול פעילות הגדנ"ע אליה היו אמורים לצאת. תלמיד כיתה י"א מבית ספר "עתיד" בלוד סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "היינו אמורים לצאת לגדנ"ע ביום ראשון. הודיעו לנו רק לפני כמה שעות שהחליטו פתאום לבטל".

התלמיד מספר כי 180 תלמידים מבית ספרו היו אמורים לצאת לגדנ"ע, אך קיבלו היום החלטה במייל מהמורות כי הפעילות מבוטלת. "כולם מאוד רצו לצאת, זה מאוד מאכזב, הפייסבוק כולו מוצף בהודעות של תלמידים מאוכזבים", הוא טוען.

אתמול אמר שר הביטחון כי הוא מתנגד נחרצות לקיצוץ הרוחבי שמתכנן ראש הממשלה בנימין נתניהו במשרדים השונים, לשם קידום חוק חינם מגיל 3. בממשלה הושגה פשרה לפיה יקוצצו 700 מיליון שקלים בלבד, במקום 3.5 מיליארד - גובה הקיצוץ בבקשה המקורית.

מצה"ל נמסר בתגובה כי "בשל אילוצים תקציביים, מוקפאים בשלב זה האימונים לתלמידים בבסיסי הגדנ"ע בצה"ל".

הגדנ"ע ("גדודי נוער" או "גדודי נוער עברי") הינה סדנת הכנה לצה"ל שפועלת בחסות הצבא ומופעלת על ידיו. ב-1991 עברה הגדנ"ע לחיל החינוך והנוער, ומטרתה כפי שהוגדרה על ידי צה"ל היא טיפוח כושר ומיומנות קליעה, תוכניות הסברה לקראת שירות ותוכניות הכנה לגיוס. כיום קיים גוף בצה"ל בשם מערך מג"ן, אשר עוסק בהכנת בני נוער לגיוס.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק