אחרי תקרית הירי בשבוע שעבר בצפון - אש גם בדרום: אש נפתחה הבוקר לעבר כוח של משמר הגבול סמוך למעבר רבין בערבה, מעבר הגבול בין ישראל לירדן. כוח מג"ב השיב אש לעבר מקור הירי.

דובר מג"ב מסר כי הירי התבצע במהלך סיור שגרתי בשעות הבוקר, וכי לא היו נפגעים בקרב כוחותינו. כוחות גדולים של צה"ל וכוחות הביטחון הוזעקו למקום, והם עורכים באיזור סריקות כדי לוודא שלא הייתה חדירה לשטחנו או משהו מהסוג הזה. "האירוע עדיין נמצא בתחקור של גורמי הביטחון וכן של הכוחות הירדניים, לא ידוע האם אחד החיילים הירדנים הוא שפתח באש", אמר דובר מג"ב, והוסיף כי "מסוף רבין צפוי להיפתח בזמן הקרוב לפעילות סדירה".

שלטונות ירדן מיהרו להכחיש כל קשר לאירוע: "קצין בכיר במטה הכללי של הכוחות המזויינים הירדניים מכחיש כי נורתה אש מהצד הירדני של הגבול עם ישראל. מה שפורסם בסוכנויות הידיעות וברשתות הטלוויזיה כלל אינו נכון", נכתב בהודעה רשמית שפורסמה בסוכנות הידיעות הירדנית.

מפת גבול אילת ירדן (אתר מפה) (צילום: מפה)
אזור התקרית בגבול עם ירדן | צילום: מפה

מסוף "רבין", הידוע גם כמעבר "ערבה" מיועד עבור אזרחים ישראלים ואזרחים זרים, ופעיל בכל ימות השנה, למעט ביום הכיפורים ובראש השנה המוסלמי.

בשבוע שעבר: תקרית ירי בגבול הסורי, קטיושות בצפון

ביום ראשון השבוע אירעה תקרית ירי בחזית נוספת - בגבול ישראל-סוריה. אש נפתחה מנשק קל מהצד הסורי של הגבול ברמת הגולן לעבר כוח צה"ל שביצע עבודות הנדסיות, סמוך מאד לגדר המערכת. הישראלים שהיו במקום זינקו מן הרכב ותפסו מחסה, וכך לא היו נפגעים מן הירי אולם נזק נגרם לרכב.

ישראל הגישה תלונה רשמית על הירי לכוח האו"ם שנמצא בגבול בין ישראל לסוריה. כוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום והחלו בחקירה של האירוע.

ביום חמישי בשבוע שעבר בשעות הבוקר, נחתו במפתיע שלוש קטיושות באזור נהריה והגליל המערבי. אחת מהן פגעה פגיעה ישירה בבית אבות בנהריה, כתוצאה מהפגיעה נפצעו קל שתי קשישות, מדיירי בית האבות, ועוד כ-10 לקו בחרדה ופונו לטיפול רפואי.

חיזבאללה הכחיש כי הוא אחראי לירי הקטיושות, וההערכה היא כי ארגון פלסטיני, ככל הנראה החזית העממית של אחמד ג'יבריל, הוא האחראי לירי באישורו של חיזבאללה וכאות תמיכה במאבק הפלסטיני ברצועת עזה.

מלחמה בחמאס - סיקור מיוחד

הלחץ מתהדק: צה"ל פועל בפאתי עזה

הניה: נשתף פעולה עם כל יוזמה להפסקת אש

חייל צה"ל נפצע קשה מאש כוחותנו בפעילות בצפון הרצועה

ברשת הקשר של חמאס: דיווחים מהתקשורת בארץ

חמאס דמשק מתעקשים: לא להפסקת אש

מדריך פיקוד העורף לתושבי הדרום

פגיעה ישירה בבית באשקלון; אין נפגעים

פרס בצאלים: "יש על מי לסמוך"

תיעוד מיוחד: בית ספר ממולכד בעזה