את הפיגוע הקטלני שהתרחש אתמול בגבול הדרום ביצע ארגון טרור איסלאמי חדש וקיצוני. אנשיו פרסמו אחר הצהריים קלטת שבה קיבלו על עצמם את האחריות למתקפה, שגבתה את חייו של אזרח ישראלי אחד ופתחה את סבב ההסלמה הנוכחי בדרום.

הארגון נושא את השם "המאמינים בסביבות ירושלים" והוא בעל אופי סלאפי-ג'יהאדי המזכיר את אל-קעידה. באותה הקלטת הכריזו הפעילים על הקמת התנועה וכן קיבלו על עצמם את האחריות לפיגוע בגבול - שהיה הפעולה הראשונה שביצעו אנשיו.

חלק מהסרטון כולל הודעה של מי שהציגו עצמם כמחבלים המתאבדים - אחד מסעודיה והשני ממצרים - שהשתתפו במתקפה בגבול. "אני השהיד החי, בשם אללה, אבו חודייפה אלהודלי, מארצו של הנביא מוחמד (סעודיה) עליו השלום. מתוך ביטחון באללה נבצע עוד מעט פעולת התאבדות זוגית נגד כוחות האויב היהודי בגבול שבין מצרים לפלסטין הכבושה", אמר.

"נשקה אתכם רעל"

מנהיג "המאמינים בסביבות ירושלים", שלא הזדהה בשמו, העביר מסר לוחמני לישראל בסרטון ואמר: "דעו לכם, אתם הכופרים, שהעתיד שונה מהעבר".

הוא המשיך לאיים ואמר כי "בכוס שבה השקיתם איתה את המוסלמים בבית המקדש נשקה אתכם ממנה רעל מלוא הכוס. בשם אללה הנוקם והאדיר, חרבות המוסלמים שערפו את ראשי אבותיכם כבר נשלפו והן יתמלאו בדמכם".

הקמת הארגון מהוה ביטוי למציאות המתהווה בסיני, שהפך להיות כר פורה לפעילותן של מיליציות ג'יהאדיות חמושות - כאלו שלא נראו בעבר בין שבטי הבדואים המקומיים. נקודת שוני בולטת בו היא העובדה שהמחבלים שהצטרפו לשורותיו אינם פלסטינים או מקומיים - אלא אזרחים זרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק