לראשונה מסיום "עמוד ענן" (צילום: AP)
נפל רקטה. ארכיון | צילום: AP

31 רקטות התפוצצו בשטח ישראל מאז חצות, במה שנראה כיומו השני של סבב ההסלמה בדרום שהחל בפיגוע אתמול בגבול ישראל-מצרים. בצה"ל העבירו אחר הצהריים מסר תקיף לחמאס והנהגתו ברצועה, אחרי שחברי הארגון קיבלו על עצמם את האחריות לירי - בתום תקופה ארוכה שבה נמנעו מלפעול באופן זה.

סמוך לשעה 18:30 נורה מטח של תשע רקטות קסאם לעבר המועצה האזורית שדות נגב. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. דקות ספורות קודם לכן התפוצצה רקטת קסאם במועצה האזורית חוף אשקלון, גם כן בלי נפגעים או נזק.

"צה"ל לא יעבור בשתיקה על ההתקפות מעזה", הבהיר גורם צבאי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לא נאפשר מצב שבו התושבים בדרום יהיו מפוחדים. חבל שהפלסטינים בוחרים להשתלח ולשגר רקטות ללא הכרה".

במקביל, המשיכו בחמאס לדבוק בקו לוחמני. אחד מדוברי הארגון, פאוזי ברהום, אמר כי אנשיו "לא יאפשרו לכיבוש להמשיך במדיניות ההרג וההפחדה ובד בבד להינות מרגיעה".

"הישראלים הורגים - בגלל הבחירות במצרים"

הוא ציין כי ירי הרקטות שלו אחראים מחבלי ארגונו מהווה "תגובה על מעשי הטבח של ישראל" וקשר בין האירועים ברצועה לבין ההתפתחויות הפוליטיות במצרים. "הישראלים מנסים באופן זה להעביר מסר לקהיר, בגלל התמורות במדינה", אמר.  

בשל המטחים, הורה פיקוד העורף לתושבי יישובי עוטף עזה הנמצאים בטווח התראה של 15 שניות מפני שיגור רקטות להישאר לפי שעה בקרבת המרחבים המוגנים ולהישמע ולהקפיד למלא אחר הוראות כוחות הביטחון.

בנוסף, טקס הסיום שתוכנן להתקיים היום במכללת ספיר בוטל בשל המצב הביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק