ישראלי נפגע סמוך למערת המכפלה
הותר לפרסום: חייל צה"ל נהרג בפיגוע הירי | צילום:

בבית החולים שערי צדק בירושלים מת הלילה (א') מפצעיו גל (גבריאל) קובי, חייל צה"ל בן 20 מטירת הכרמל, לאחר שנפגע מירי סמוך למערת המכפלה שבחברון. הודעה נמסרה למשפחתו. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל ראשון. מחקירה ראשונית עולה כי החייל נפגע בצווארו מקליע בודד שנורה לעברו, פונה לבית החולים כשהוא במצב אנוש ובתוך זמן קצר נפטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למקום חשו פרמדיקים של הצלה יהודה ושומרון, שהחלו בהענקת טיפול רפואי ראשוני לפצוע, שמצבו הוגדר תחילה אנוש. עוד לפני שהגיע לזירה המסוק שהוזעק, פונה הפצוע באמבולנס לבית החולים שערי צדק בירושלים. מדיווחים ראשוניים עולה כי פלסטיני פתח באש לעבר קבוצת ישראלים - ונמלט. קודם לאירוע דווח על יידויי אבנים במקום.

סמ"ר קובי מובל לטיפול בביה"ח
"היה מאוחר מדי". פינוי החייל | צילום:

ד"ר דני פינק, מנתח לב וחזה בבית החולים שערי צדק, סיפר כי החייל הגיע אל המוסד הרפואי ללא רוח חיים. "בוצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו פתיחת בית חזה והחדרת נקזים בכדי לנסות להתגבר על הבעיה", אמר, אך הוסיף כי "הפציעות שלו היו כל כך חמורות שהוא איבד דם רב. לא היה לו סיכוי. הוא הגיע לחדר המיון עם דופק וללא לחץ דם - ומותו נקבע. זה כבר היה מאוחר מדי".

לפי שעה, מתחזקת הסברה שמדובר בפיגוע ירי של צלף מאחת השכונות הפלסטיניות לעבר ישראלים שעמדו סמוך לשכונת אברהם אבינו. צה"ל הטיל עוצר בחברון, וכעת מתנהל מצוד אחר היורים. מהיישוב היהודי בחברון נמסר כי אירועי חג הסוכות יתקיימו כסדרם.

פיגוע ירי, חברון, אמבולנס (צילום: הצלה יהודה ושומרון)
עוצר הוטל על חברון | צילום: הצלה יהודה ושומרון

גורם בכיר בצה"ל סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי "מדובר שבאירוע ירי בצמוד ליישוב היהודי. על פי הבנתנו, הירי בוצע ממרחק גדול יחסית, לעבר שני ישראלים. כל כיווני החקירה נבדקים". לדברי, מתבצעות באזור סריקות כדי להתחקות אחר עקבותיהם של האחראים לירי.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל פועל במישור המבצעי-מודיעיני ללכוד את מבצעי הירי. כוחות רבים עורכים כעת סריקות באזור וצה"ל מבצע כתר על העיר".