פיגוע ירי סמוך למערת המכפלה: ישראלי נפגע בצווארו מכדור בודד שנורה לעברו בחברון. למקום חשו פרמדיקים של הצלה יהודה ושומרון, שהחלו בהענקת טיפול רפואי ראשוני לפצוע, שמצבו הוגדר אנוש. עוד לפני שהגיע לזירה המסוק שהוזעק, פונה הפצוע באמבולנס לבית החולים שערי צדק בירושלים. מדיווחים ראשוניים עולה כי פלסטיני פתח באש לעבר קבוצת ישראלים - ונמלט. קודם לאירוע דווח על יידויי אבנים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי שעה, מתחזקת הסברה שמדובר בפיגוע ירי של צלף מאחת השכונות הפלסטיניות לעבר ישראלים שעמדו סמוך לשכונת אברהם אבינו. הרופאים בבית החולים נלחמים על חייו ומנסים לייצב את מצבו הרפואי. צה"ל הטיל עוצר בחברון, וכעת מתנהל מצוד אחר היורים. מהיישוב היהודי בחברון נמסר כי אירועי חג הסוכות יתקיימו כסדרם.

גורם בכיר בצה"ל סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי "מדובר שבאירוע ירי בצמוד ליישוב היהודי. על פי הבנתנו, הירי בוצע ממרחק גדול יחסית, לעבר שני ישראלים. כל כיווני החקירה נבדקים". לדברי, מתבצעות באזור סריקות כדי להתחקות אחר האחראים לירי.

מפת אזור החיפושים (צילום: mapa)
אזור האירוע | צילום: mapa
זירת פיגוע הירי בחברון (צילום: ירח ראפ, סוכנות תצפית)
הערכה: נורה בידי צלף | צילום: ירח ראפ, סוכנות תצפית

מוקדם יותר היום (א') הגיעו מאות בני אדם אל בית העלמין הצבאי בחולון כדי ללוות את סמל תומר חזן - למנוחת עולמים. חזן (20), נרצח ביום שישי על ידי נדאל עמאר, שוהה בלתי חוקי שעמו עבד במסעדה בבת ים. אמש קיבלה משפחתו של חזן את המרה שבבשורות על הירצחו של הבן.

במקביל, המשיכו היום בשירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל בחקירת המקרה ובאיסוף מידע, בין היתר מעובדים נוספים במסעדה שבה עבדו השניים. היום התברר כי ייתכן שזו לא הייתה הפעם הראשונה שהרוצח ניסה לפתות ישראלים להגיע איתו לכפר. לאות הזדהות עם המשפחה, נסגרה המסעדה למשך שבוע.

לפני כחודשיים הצליח כוח צה"ל שביצע מארב במשך שלושת השבועות האחרונים הצליח לעצור תושב השומרון, סמוך למחסום חווארה הסמוך לשכם - כשברשותו אקדח וכמה מחסניות מוכנות לירי. ככל הנראה תכנן החמוש לבצע פיגוע.

המעצר התרחש לאחר שבשלושת השבועות האחרונים היו כמה וכמה מקרים של ירי לעבר אוטובוסים שמסיעים נוסעים יהודים בשומרון. במשך שלושה שבועות, חיילים נסעו באוטובוסים למקרה שבו יתרחש אירוע שכזה - ואז תוכנן כי יפרצו החוצה ויסתערו על היורה. אחד מהמארבים הללו הצליח לזהות תושב מקומי ששוכב במארב כשבידו אקדח ומחסניות. החיילים עטו עליו ועצרו אותו בטרם הצליח לבצע את הירי.