רקטת קסאם. ארכיון (צילום: חדשות 2)
ירי רקטות לעבר הדרום. ארכיון | צילום: חדשות 2

מטח כבד על הדרום: לא פחות מחמש רקטות קסאם נורו הערב מרצועת עזה לעבר ישראל. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי חיל האוויר תקף במהלך הלילה שני יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי אמש לעבר ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

הרקטות שנורו לעבר הדרום נפלו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. גורם ביטחוני אמר לחדשות 2 באינטרנט כי ארגוני הטרור מנצלים ככל הנראה את תנאי מזג האוויר באזור ואת העננות הכבדה, המקשה על חיל האוויר וצה"ל לאתר את משגרי הרקטות. המחבלים יודעים זאת היטב, ולכן פועלים בהתאם.

ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, אמר לאחר הירי הכבד כי לא ניתן לקבל את טפטוף הרקטות. "אנחנו חיים במצב הזוי שנקרא שגרת חירום – דבר והיפוכו", הוסיף פרג'ון. "אני סבור שלממשלת ישראל אסור לאפשר לארגוני הטרור מרצועת עזה להטריד את האוכלוסייה לאורך יישובי העוטף. הדי הפיצוצים נשמעים אימתניים ביישובים באזור. הנורמה שמנסים להנחיל לנו לא צריכה להיות מקובלת".

בתשובה לשאלה אם צה"ל צריך לצאת למבצע בעזה, השיב ראש המועצה: "אני לא מייעץ לצבא ולא חושב שצריכים לצאת למבצע רחב היקף, אבל אני בטוח שיש להם בנק מטרות והם יכולים להשתמש בו כדי שמאזן האימה יהיה ברור".

לפני שבועיים: מטח של 8 רקטות בערב אחד

רק לפני כשבועיים, נורה מטח דומה של שמונה רקטות קסאם לעבר יישובי עוטף עזה. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, ללא נפגעים. כשעתיים מאוחר יותר דיווחו כלי התקשורת הפלסטיניים כי חיל האוויר תקף חולית משגרים באזור בית חנון בצפון הרצועה, ללא נפגעים או נזק. מצה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר בירי הרתעתי".

בשעות הערב הורה צה"ל לתושבי עוטף עזה להישאר בסמוך למרחבים המוגנים מחשש להסלמה נוספת ולהמשך הירי לעבר הדרום. במקביל, דיווחו בעזה כי חמאס העלה את הכוננות והורה על פינוי כל המפקדות והמשרדים ברצועה, זאת מחשש לתגובה ישראלית נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק