ערב חג הפסח, קיבלו היום ביישוב איתמר ברגשות מעורבים את הסרת צו איסור הפרסום החושף את מבצעי רצח חמשת בני משפחת פוגל. "ברמה האישית זה מאוד קשה", אמר היום יוחאי בן ישי, אחיה של רותי ז"ל בשיחה עם חדשות 2. "קשה להגיד שיש תחושת הקלה".

"במובן הלאומי אנחנו שמחים שמדינת ישראל וכוחות הביטחון השלימו את המשימה", המשיך בן ישי. "עכשיו צריך להשלים את המשימה ולהגיע למצב שאנשים כמותם לא יעזו לעשות דבר כזה בעתיד. ברמה האישית הנחמה שלי היא לא במקומות האלה, אלא במקומות שעם ישראל יתאחד".

"פרטי החקירה מוכיחים בבירור שאודי, רותי והילדים לא נרצחו כי הם היו עצמם אלא כי הם היו יהודים", הוסיף בן ישי, "לא מדובר כאן באדם אחד שמתוך קפריזה אישית החליט לבצע מעשה".

חיים פוגל, אביו של אודי, אמר כי "יש לנו הערכה גדולה לכוחות הביטחון שהצליחו לשים את ידם על הרוצחים הנתעבים הללו ועשו את כל המאמצים על מנת לעצור אותם. עם זאת אין לי שום תחושת הקלה, ותפיסתם של הרוצחים לא נותנת לנו שום פתרון שבו אנחנו יכולים להגיד שנעשה לנו טוב יותר".

"נחגוג את חג הפסח כהלכתו, למרות הכאב הגדול", הוסיף חיים פוגל. "ונזכור את אודי, רותי והנכדים, במהלך כל החג". 

"ביטחוננו מופקד בידי מפלצות האדם"

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הגיב היום לאחר הסרת צו איסור הפרסום. "על כל הוזי השלום למיניהם להביט בתמונות ולראות את מפלצות האדם שמצמיחה מערכת החינוך המסיתה של ה'פרטנרים' כביכול של הרשות הפלסטינית. את גידולי הפרא הרצחניים והמפלצתיים של המחבל אבו מאזן".

"על הוזי השלום להביט במציאות ולראות עם מי יש לנו עסק ובידי מי הם מנסים להפקיר את בטחון אזרחי ישראל", המשיך מסיקה. "ביטחוננו מופקד בידי מפלצות האדם מהרשות הפלסטינית שהשוואתם לחיות מעליבה את החיות. אנו מברכים את כוחות הביטחון על לכידת הרוצחים ןמצפים שייענשו כראוי להם".

"התשובה הציונית הראויה והברורה שעל ממשלת ישראל לתת להם היום היא תנופת בניה והעמקת השורשים בארץ ישראל", טען מסיקה.

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) קרא להטיל עונש מות על המחבלים הרוצחים. "על מדינת ישראל לקבוע גזר דין מוות לרוצחים הללו, אין מחיר לטובחי ילדים פחות מגזר דין מוות", אמר.

הטבח באיתמר - סיקור מיוחד:

הפלסטינים: "הרוצחים לא שפויים"

צפו: תושבי איתמר צילמו את שחזור הרצח

בני משפחת פוגל: "המשימה הושלמה אך אין הקלה"

צעד אחר צעד: כך בוצע הטבח באיתמר

הותר לפרסום: נלכדו רוצחי משפחת פוגל מאיתמר