אחרי תקופה ארוכה של שקט באזור הגליל המערבי, הופתעו אחר הצהריים (ה') תושבי נהריה עכו והסביבה בעקבות מטח רקטות שנורה לאזור מדרום לבנון. תושב עכו: "ראינו שני טילים באוויר, שהתפוצצו ממש מעלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גיא, תושב העיר עכו, היה בדרכו חזרה הביתה מנהריה כשהחליט לעצור בצד הכביש ולשוחח עם חברו. "פתאום, משומקום, ראינו את הטילים עפים", הוא מספר. "לא ידענו מה קורה. אחרי הפיצוץ האזעקות התחילו לעבוד. אף אחד מסביב לא הבין מה קורה, היה לחץ. בצד הכביש נעצרו מכוניות והיו הורים וילדים שנלחצו".

מהדיווח עולה כי לפחות ארבע רקטות נורו מאזור צור שבדרום לבנון לאזור הגליל המערבי. אחת מהן יורטה על ידי סוללת כיפת ברזל ושלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי למספר נפגעי חרדה. התושבים באזור קיבלו הנחיה להישאר בסמוך למרחבים מוגנים.


טל ישועה, בעלי מלון גשר הזיו, סיפר כי שמע שני פיצוצים. "הראשון היה חזק מאוד, השני פחות", אמר. "אחר כך שמענו סירנות והאירוע נגמר". ארז מועלם, תושב נהריה, אמר: "שמענו נפילה, ורק כשתי דקות לאחר מכן שמענו אזעקה עולה ויורדת. יש לי ילדים קטנים בבית שקצת נבהלו, הרבה זמן כבר לא שמענו פה אזעקה".

גם שלומית, תושבת קיבוץ כברי, מספרת על היערכות התושבים בעקבות המטח הבלתי צפוי. "אחר הצהריים חזרנו מהעבודה ופתאום שמענו שתי נפילות. אחר כך נשמעה אזעקה", היא מספרת. "אנחנו פחות או יותר מתורגלים כבר. הילדים הקטנים קצת פחות אך הגדולים כבר מכירים". שלומית מדגישה כי למרות הזמן הרב שחלף מאז הירי האחרון לעבר האזור, הממ"ד ערוך להגן על התושבים. "אנחנו חיים כאן במודעות לכך שבמוקדם או במאוחר משהו כזה יקרה".

 

ירי לצפון הארץ - הסיקור המלא:

4 רקטות נורו לעבר אזור הצפון; כיפת ברזל יירטה אחת מהן

ההערכה: הירי בוצע ע"י הג'יהאד העולמי

נתניהו על הירי לצפון: "נפגע במי שפוגע בנו"