אזעקות עולות ויורדות נשמעו אחר הצהריים (ה') באזור הגליל המערבי ואחריהן נשמעו מספר פיצוצים. במערכת הביטחון מדווחים על ארבע רקטות שנורו מאזור צור שבדרום לבנון; כיפת ברזל הצליחה ליירט אחת מהרקטות. אין נפגעים ואין נזק. בצה"ל מדגישים כי מדובר באירוע נקודתי. הערכה: הג'יהאד העולמי עומד מאחורי האירוע. ראש הממשלה נתניהו: "מדיניותנו ברורה: להגן ולסכל; ידע כל מי שפוגע ומנסה לפגוע בנו - שאנו נפגע בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הייתם עדים לאירוע? שלחו תמונות למייל האדום של חדשות 2 - Mail@News2.co.il

נזקים קלים לבתים
בית סמוך למקום הנפילה, היום | צילום: חדשות 2
רקטות בצפון
נפילה בצפון | צילום: המייל האדום

"מדובר במטח שנורה מאזור החוף הלבנוני", סיפר דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי בשיחה עם חדשות 2. "מערכת כיפת ברזל יירטה את אחת הרקטות. בשלב זה לא ברור האם שאר הרקטות נפלו על הקרקע. ייתכן שחלק מהפגיעות בשטח ישראל הן חלקים של מיירט כיפת ברזל". על פי מקצת הדיווחים, שתיים מהרקטות שנורו לעבר ישראל נחתו בשטח לבנון.

ירי לצפון
יירוט כיפת ברזל | צילום: מאי ארי
פגיעה בצפון, היום
פגיעה בצפון, היום | צילום:

לדברי מרדכי, בצה"ל מתייחסים לירי הרקטות כאל אירוע נקודתי, ומעריכים כי מי שעומד מאחוריו הוא גורמים בג'יהאד העולמי. "אין שום שינוי בהנחיות לתושבים בצפון. ניתן להמשיך בשגרת החיים ואין צורך לשהות סמוך למרחבים מוגנים. בצה"ל ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות".

אזור הנפילות, ע
אזור הנפילות, ע"פ דיווחים | צילום: mapa
יירוט של כיפת ברזל
יירוט של כיפת ברזל | צילום: שחר רווח, עכו

דובר מד"א זכי הלר, אמר כי עד כה "לא התקבלו קריאות על נפגעים". בעקבות המצב, מנכ"ל מד"א אלי בין הנחה להעלות את רמת הכוננות במד"א בצפון הארץ לרמת כוננות ג' - הגבוהה ביותר. במקביל, שדה התעופה בחיפה נסגר באופן זמני. שדה התעופה בחיפה נסגר בעקבות האירועים וטיסות שהיו אמורות להמריא לאילת וממנה - יופנו לשדה דב. הנוסעים יועברו באוטובוסים.

כוחות צבא לבנון איתרו ארבעה משגרים מאולתרים בכפר מזרחית לעיר החוף הלבנונית צור. דובר יוניפי"ל הגיב גם הוא לירי הרקטות לעבר שטח ישראל ואמר כי אנשי הארגון יחקרו את האירוע ויתשאלו גורמים משני הצדדים. בצבא לבנון ובחיזבאללה מכחישים דיווחים שנפוצו תחילה בתקשורת בלבנון, לפיהם צה"ל תקף בתגובה לירי הרקטות. עם זאת, על פי דיווח בתקשורת הלבנונית, כלי טיס של חיל האוויר ביצעו מספר גיחות מעל צור, דקות לאחר הירי.

אחד מנפלי הרקטות, אתמול
פגיעה בצפון, היום | צילום: קובי שניר

גבי נעמן, ראש מועצת שלומי שבגליל המערבי, סיפר על האזעקה שנשמעה ביישוב: "הייתה בהלה גדולה, אבל כעת הכל רגוע. אנחנו פועלים להחזיר את החיים לשגרה". ראש עיריית מעלות-תרשיחא שלמה בוחבוט הורה לפתוח את המקלטים ביישוב. "אנחנו מקווים שזה אירוע נקודתי שלא יתפתח", אמר. "אני קורא לעם ישראל להמשיך לבוא לצפון ולא לבטל חופשות. קשה לי להאמין שחיזבאללה יעז, בימיו הקשים, לפתוח בחזית מול ישראל".

ירי לצפון הארץ - הסיקור המלא:

תושב עכו: "ראינו שני טילים מתפוצצים באוויר"

ההערכה: הירי בוצע ע"י הג'יהאד העולמי

נתניהו על הירי לצפון: "נפגע במי שפוגע בנו"