בעולם הערבי מציינים היום את יום השנה לחיסולו של פעיל ארגון החיזבאללה, עימאד מורנייה, ובישראל נערכים לקראת אפשרות של פיגוע טרור כנקמה על מותו. המטה לביטחון לאומי שב ומתריע מפני אפשרות של חטיפת ישראלים בחו"ל ובמיוחד באזור חצי האי סיני.

על פי הערכות של גורמי מודיעין ישנו איום קונקרטי גבוה מאוד להתרחשות פיגוע חמור, התנקשות או חטיפה, ביעד ישראלי. לדברי המטה, פיגוע כזה מאיים על כל ישראלי ובמיוחד על ישראלים בכירים. ההתרעה מתייחסת לחצי האי סיני, שאיומי הטרור בו הולכים ומחריפים , ונחשף בו עתה איום קונקרטי, מיידי וחמור לחטיפת ישראלים מחופי סיני והברחתם לרצועת עזה. מעורבות חיזבאללה בפעולת טרור זו מגבירה את חומרתה.

בנוסף קיימת התרעה כללית לגבי מקומות נוספים ברחבי העולם בהם ישראלים עלולים להוות יעד לפגיעה במסגרת פעולות נקם על חיסולו של מורנייה. כזכור, ארגון חיזבאללה מאשים את המוסד הישראלי בחיסולו של מורנייה, למרות שישראל מעולם לא נטלה אחריות על החיסול.

בהמשך להתרעה מפרסם המטה ללוחמה בטרור הנחיות לישראלים השוהים בחו"ל לפיהן יש להימנע משהייה במדינות שעליהן חלה אזהרת-מסע של המטה ללוחמה בטרור, במיוחד במדינות ערביות, להיזהר מהצעות מפתות ובלתי צפויות בעסקים, או בבילויים, מגורמים חשודים, או בלתי מוכרים.

חיסולו של מורנייה, שהיה מספר 2 בהנהגת ארגון החיזבאללה, התרחש לפני שנה בדיוק בדמשק. מורנייה, אחריו רדפו גורמי מודיעין בעולם במשך עשרות שנים בעקבות מעורבותו בפיגועים נגד יעדים ישראלים ואמריקניים, נהרג מפיצוץ מכונית בשכונת כפר סוסה בצאתו מבית ספר אירני. עיתון ה"סאנדיי טיימס" הלונדוני דיווח מפי "מקורות מודיעין ישראליים" כי ברכבו הותקנה משענת ראש המכילה מטען חומר נפץ מרסק קטן.

הווידאופדיה: חיסול עימאד מורנייה

סוכל פיגוע נקמה על חיסול מורנייה