הדבר הראשון שעשו המפקדים בחטיבת 188 בשריון אחרי פרסום פרשת ההתעללות המחרידה בטירונים - היה להחרים עשרות אלבומי תמונות בהם מצולמים טקסי חניכה של חיילים, חלקם משפילים, בגדוד 74. לא רצו חלילה ששמה של החטיבה יושחר.

אחר החיילים בפלוגה העז לספר על האירוע ובדרך שלא מקובלת על הצבא - והודח. "הסאגה הזו תיגמר עכשיו", אמר לו המג"ד במהלך שיחת ההדחה. "מבחינתי אתה לא ראוי להיות בגדוד". בהמשך השיחה דאג המג"ד לציין כי מקרי ההתעללות לא אירעו תחת פיקודו. "כשהייתי בעבר בגדוד נלחמתי בזה מלחמת חורמה", הדגיש. "כשהייתי מ"מ מעולם לא היו דברים כאלה".

אבל דווקא תמונה אחת שצולמה לפני כחמש שנים מוכיחה אחרת. מי שהיום מפקד גדוד בחטיבה תועד כשתחתיו מוכנע ואזוק מי שהיום מפקד פלוגה ב-188, במהלך טקס חניכה.

חיילים: הש"ג שוב משלם

בפלוגת הזאבים בגדוד הרוחות ממשיכות לסעור. התחושה שהש"ג שילם ששלושת החיילים נושאים באשמה, והמפקדים הבכירים התנערו מאחריותם. "אם מח"ט שגדל ביחידה אומר שהוא לא מכיר את הדבר הזה - יש רק שתי אופציות", רומז משה חסין, ששירת 6 שנים בגדוד 74.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:"העובדה כי הפרשה נחשפה ביום הכניסה של המפקד לחטיבה וכי הוא לא שירת בה בתשע השנים האחרונות - שוללת כל רמיזה לטיוח או להסתרה".

עוד מוסיפים בצה"ל כי הערה פיקודית נרשמה בתיקו של מפקד הגדוד הנוכחי ושל קודמו בתפקיד. מפקד הפלוגה הודח מתפקידו, וחקירת מצ"ח בעניין בעיצומה. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

תזכורת: ההתעללות בשריון נחשפת