על רקע מלחמת האזרחים הקשה בסוריה שגובה מדי יום קורבנות רבים, וזמן קצר לאחר שנכנס לתפקידו, סייר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בלווית הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ וקצינים בפיקוד הצפון ברמת הגולן. יעלון ציין כי ישראל כבר התערבה בעבר ותתערב גם בעתיד אם נשק שעלול לאיים עליה יגיע לארגונים "בלתי אחראיים" בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריו, אחד האינטרסים של ישראל הוא ש"לא יזלוג נשק שעלול לאיים עלינו בעתיד לארגונים בלתי אחראיים מחיזבאללה ללבנון דרך ארגוני טרור שפועלים בסוריה. גם כנגד זה פעלנו ונפעל כדי לא לאפשר זליגת אמצעים כאלה", ציין ברמיזה לתקיפה לכאורה של שיירת הנשק בלבנון.

במהלך ביקור במוצב תל חזקה, שם התנהלו חילופי ירי עם צה"ל כתוצאה ממלחמת האזרחים הפנימית בשבועות האחרונים, הבהיר השר כי "מעבר לגבול מתנהלת מלחמת אזרחים עקובה מדם מזה שנתיים עם עשרות אלפי הרוגים בחודש, אבל אנחנו לא מתערבים. כל עוד זה לא פוגע באינטרסים שלנו. כשזה פוגע באינטרסים שלנו, בין אם זה ירי ספורדי מעבר לגבול, אם הוא מכוון או לא מכוון לעבר שטחנו, אנו מגיבים כדי לשתק את מקורות הירי כפי שקרה בשבוע שעבר".

יעלון הבהיר כי הגיע לסיור בפיקוד הצפון וברמת הגולן כדי לעקוב מקרוב אחרי ההתפתחויות מעבר לגבול. "רמת הגולן שקטה, צה"ל פועל כדי שתמשיך להיות שקטה וכדי שהאזרחים יוכלו להמשיך לחיות ולפתח", אמר. הוא הביע תקווה כי המטיילים ימשיכו להגיע בהמוניהם לאתרים השונים באזור הצפון, ואמר כי צה"ל פועל גם בגבול עם לבנון כדי לשמר את השקט.