מפקד משטרת דובאי דחי חלפן תמים אמר אמש כי בידי חוקרי המשטרה DNA של אחד מחברי חוליית החיסול של בכיר חמאס מחמוד אל מבחוח. רשת אל ערבייה דיווחה כי מפקד המשטרה ציין בנוסף שהחוקרים מחזיקים אף בטביעות אצבע של חברים נוספים בחוליה.

"בידינו DNA מהזירה בה התקיים הפשע והוא שייך לפושעים", אמר תמים. לפי הדיווח באל ערבייה אין למשטרה בדובאי ספק באשר לזהות המתנקשים לאחר מציאת ה-DNA וטביעות האצבע. בשלב הבא מתכוון מפקד המשטרה להתחיל בתהליך דיפלומטי מול מדיניות אירופיות שדרכוני אזרחיהן זויפו לצורך החיסול, ואולי אף מול ארה"ב, כדי להביא לדין את חוליית המחסלים. "הפשע לא יועיל", אמר תמים בפנייה למוסד הישראלי.


26 מחסלים השתתפו בחיסול מבחוח

ביום רביעי פרסמה משטרת דובאי את שמותיהם ותמונותיהם של 15 חברי חולייה נוספים שהיו מעורבים בהתנקשות ברב המרצחים - חמש מהן נשים.

על פי ההערכות במשטרה, היו הדמויות החדשות שנראות בסרטוני מצלמות האבטחה מעורבות בעיקר בתצפיות, במעקבים ובהכנות המוקדמות לפני החיסול במלון "הבוסתן".

בדובאי ציינו כי הצליחו לעלות על עקבותיהם של החשודים החדשים בזכות שימוש בכרטיסי אשראי שהונפקו באותו בנק אמריקני. עוד נמסר כי שלושה מחברי החולייה, שמנתה 26 בני אדם, השתמשו בדרכון אוסטרלי, שלושה בדרכון אירי ושישה נוספים היו בעלי דרכון בריטי.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2