בתקשורת הערבית ציירו בערב יום כיפור תמונה קשה: היהודים מנסים להשתלט על הר הבית. אלא התמונות שנחשפות כאן לראשונה מציגות מה באמת קרה.

מצלמות המשטרה תיעדו את הרגעים שבהם החלו ההתפרעויות בהר הבית לפני קצת יותר משבועיים, מהומות שנמשכו שבוע. בווידאו המצורף ניתן לראות כיצד מותקפים התיירים הצרפתיים על ההר, והתמונות מראות כיצד בקור רוח ראוי לציון, ממשיכים הגבר והאישה ללכת - כשמאחוריהם פורצת מהומה בין המתפרעים לשוטרים.

מהומות הר הבית (צילום: משטרת ישראל)
המוטות הוכנו מראש | צילום: משטרת ישראל

בתמונות גם ניתן לראות איך נערכו הפלסטינים למהומות - עוד לפני "הפרובוקציה היהודית" - האבנים הוכנו מראש, כך גם המקלות. ניתן לראות גם כיצד מבקשים המתפרעים מהצלמים לצלם את זריקת האבנים כדי להציג מצג שווא של אינתיפאדה רחבת היקף.

נתניהו: "מיעוט שמפיץ שקרים"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ציין כי ההיקף הקטן יחסית של המהומות נופח בצורה חסרת פרופורציות לחלוטין בתקשורת הערבית. ערוצי הטלוויזיה במדינות ערב העדיפו להראות תמונות ארכיון של מהומות במקום - ולא את ההתנכלות הנקודתית שקרתה בפועל.

האצבע המאשימה מופנית לפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ולעומד בראשה השייח' ראאד סלאח. "מדובר במיעוט קיצוני שהפיץ שקרים כאילו אנחנו פועלים לחפור מתחת להר הבית", אמר בנושא ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זהו שקר. לא היה ולא נברא. הרוב המוחלט של אזרחי ישראל הערבים לא נכנע לפרובוקציות האלו".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק