הפצצת הבניין בעזה - כפי שנראתה מהאוויר: בתמונות ששודרו אתמול (שבת) בכלי התקשורת הפלסטינים נראתה הפלתו של אחד הבניינים הגבוהים במרכז העיר עזה. היום נחשפות תמונות חדשות של הבניין בן 14 הקומות שקרס - בזמן הפצצתו מהאוויר. על פי גורם ביטחוני, שלוש קומות מתוך המגדל שמשו כחמ"ל של החמאס ופעילי הארגון נהגו להסתתר בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבניין שנפגע מירי של חיל האוויר נקרא בורג' זאפר 4 (מגדל הניצחון) והוא ממוקם בשכונת תל אל-הווא במערב העיר עזה. תחילה התרחש במקום נוהל "הקש בגג" במסגרתו נורה טיל שפגע קלות בגג הבניין על מנת לסמן לתושבים לנטוש אותו. כעבור 10 דקות - הגיעה הפגיעה הנוספת שהביאה להפלתו.

לאחר תקיפת הבניין רב הקומות אתמול, צה"ל המשיך לתקוף בניינים ברצועה - זאת כחלק ממדיניות חדשה של פגיעה בכל בניין ממנו מתבצעת פעילות טרור. עוד הותקף אמש בניין משרדים בן 7 קומות וגם המרכז המסחרי הגדול ברפיח.

בצה"ל ביצעו את התקיפות על הבניינים לאחר שתושביהם הוזהרו בשיחות טלפון לפנות את דירותיו לקראת הפצצתו. כל תקיפה שבוצעה אושרה בידי גורמים משפטיים בצבא ובוצעה רק לאחר שהאוכלוסייה הוזהרה. מאז חצות ביצע צה"ל כ-20 תקיפות של מטרות שונות ברצועת עזה.

הפצצת רב הקומות בעזה
התקיפה בעזה | צילום: