הכחשה לא אופיינית: בחמאס מכחישים הערב כי אנשי הארגון הם שערכו את סרטון התעמולה שפורסם היום באתרי אינטרנט ערביים, ובו נראה החייל החטוף גלעד שליט מוצא, כביכול, להורג בשבי.

"לא פרסמנו שום קלטת של שליט", אמר הערב דובר הזרוע הצבאית של הארגון, אבו עוביידה. "הסרטון ששודר מפובק ואין בו שום בסיס של אמת".

בראיון לביטאון הרשמי של הארגון, הוסיף דובר הזרוע הצבאית: "אין לנו שום קשר לקלטת אותה שידרו אמצעי התקשורת הציוניים. כל קלטת או קטע וידאו מטעמנו יפורסם באתר האינטרנט הרשמי שלנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים ברגע שיהיה חדש בנושא שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום פורסם הסרטון המדובר באתר המזוהה עם הזרוע הצבאית של החמאס. הסרטון נפתח עם דמותו של גלעד שליט, בעיבוד של תצלום שמוכר לנו מקלטת הווידאו שפורסמה, בה נראה החייל החטוף מקריא מתוך דף. בסרטון החדש, עומדים מצדדיו של שליט שני חמושים - שוביו של החייל החטוף כנראה - שמניחים לפניו חפצים שנראים כמו חפציו שלו - מחסנית, מכתבים ועוד חפצים לא מזוהים.

לאחר מכן נראה כי אחד החמושים מדבר אל שליט, ככל הנראה מורה לו לכתוב "מכתב פרידה". בשלב הזה דורך החמוש השני את הקלצ'ניקוב שלו, התמונה מושחרת ונשמע צרור יריות. מיד מופיעה על המסך, באדום, הכתובת "האם המשימה תסתיים!". המסר של הסרטון ברור: בצעו את עסקת חילופי השבויים כעת - או שסופו של גלעד יהיה רע ומר.

הסרטון הקודם: נועם שליט מזדקן בלי גלעד

מדינה שלמה הזדעזעה בחודש אפריל האחרון מסרטון אותו הפיקה תנועת חמאס, בו נראה נועם שליט הולך והולך עד שהוא הופך לאדם זקן, אז הוא פוגש את בנו החטוף גלעד שליט – בארון. הסרטון זכה לתגובות רבות ואף הביא לתגרה מילולית בין הזרוע המדינית לזרוע הצבאית של חמאס.

הסרטון הרשמי של הזרוע הצבאית הביא אז לטרנד חדש של יצירת והפצת סרטי אנימציה. בסרט שפורסם לאחר מכן ניתן לראות את ההנהגה הישראלית יושבת ומטכסת עצה במשא ומתן לשחרור גלעד שליט – ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי. גלעד שליט מוצג במנהרה עמוק למטה ושואל את שוביו שאלות כמו מה יהיה בסופו והאם גורלו יהיה כגורל רון ארד.

ממשפחת שליט נמסר בתגובה לפרסום הסרטון הערב: "המשפחה מצרה על כך שבמקום לדאוג למאות האסירים הפלסטינאים הכלואים בישראל, שחלקם היה יכול ליהיות כבר מזמן בביתם, בוחרים מנהיגי החמאס להמשיך להחזיק את גלעד בננו כבן ערובה לשאיפותיהם הפוליטיות, מעשה שהוא פשע מלחמה מתמשך על פי החוק הבינלאומי. בנוסף, לא בוחלים מנהיגי החמאס בעזה ובדמשק להוסיף ולנקוט בלוחמה פסיכולוגית מהסוג הירוד ביותר כנגד המשפחה, במקום לכבד את החוק והאמנות הבינלאומיות".