מדינה שלמה הזדעזעה מסרטון אותו הפיקה תנועת חמאס, בו נראה נועם שליט הולך והולך עד שהוא פוגש את בנו החטוף גלעד שליט – בארון. הסרטון זה לתגובות רבות ואף הביא לתגרה מילולית בין הזרוע המדינית לזרוע הצבאית של חמאס.

כעת מתברר, הסרטון הרשמי של הזרוע הצבאית, הביא לטרנד חדש של יצירת והפצת סרטי אנימציה. בסרט חדש ניתן לראות את ההנהגה הישראלית יושבת ומטכסת עצה במשא ומתן לשחרור גלעד שליט – ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי. גלעד שליט מוצג במנהרה עמוק למטה ושואל את שוביו שאלות כמו מה יהיה בסופו והאם גורלו יהיה כגורל רון ארד.

הזרוע המדינית נגד הסרטון

לאחר פרסום סרטון האנימציה בו נראה גלעד שליט חוזר לישראל בארון קבורה,התבטא אתמול בכיר חמאס מחמוד א-זהאר בחריפות נגד שידורו וטוען: הסרטון לא משקף את עמדתנו הרשמית.

בתום פגישה שערכו ראשי חמאס עם חברי משלחת מדרום אפריקה התייחס א-זהאר לפרסום והפתיע כשגינה אותה. בכיר הארגון שלל בתוקף את האפשרות, כפי שהוצגה בסרטון, לפיה יהרגו אנשיו את החייל החטוף לפני החזרה לביתו והדגיש: "לא הרגנו ולעולם לא נהרוג חיילים ישראלים שבויים". לדברי א-זהאר, הדבר נוגד את עקרונות החמאס הן במישור המוסרי והן הדתי.

כמו כן הכחיש בכיר החמאס את הטענות לפיהן שידור הסרטון נועד ליצור לחץ על מנת לקדם את המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים בנושא עסקת שחרור השבויים תמורת שליט.

אמש התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן גם כן לסוגייה במסגרת ריאיון בלעדי לחדשות 2. "אמרתי לחמאס מאה פעמים שאני מוכן לקבל את שליט ושאני אמסור אותו במסגרת עסקה שתשביע רצון - אבל הם לא מסרו לי", ציין היו"ר.

"אני נגד ששליט יישאר בכלא כל הזמן הזה", הדגיש אבו מאזן, "אבל באותה מידה אני נגד שיישארו 8,000 פלסטינים בכלא הישראלי. לטענתו, לרשות אין שום תפקיד במשא ומתן והאחריות כולה מוטלת על חמאס.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק