כתב אישום צפוי להיות מוגש בימים הקרובים נגד אמג'ד וחכים עוואד, תושבי הכפר עוורתא החשודים ברצח חמשת בני משפחת פוגל באיתמר לפני כחודשיים. בצה"ל צפויים לדרוש בכתב האישום להטיל על השניים עונש מוות - כך מדווח היום הכתב חיים לוינסון בעיתון "הארץ".

על פי הדיווח, חקירתם של שני המחבלים הסתיימה, ובמהלכה הם הודו כי רצחו את אהוד ורות פוגל, וכן את שלושת ילדיהם - יואב בן ה-11, אלעד בן הארבע והתינוקת הדס בת השלושה חודשים. מניעיו של אמג'ד, כפי שעלה בחקירתו, הייתה למות כשהיד.

השבוע הסתיימה החקירה והטיפול בעצורים עבר מהשב"כ לתביעה הצבאית, שתנהל את המשפט. ביום שלישי האחרון הובאו השניים לבית משפט צבאי ומעצרם הוארך בעשרה ימים, שבסיומם או במהלכם יוגש נגדם כתב אישום.

שינוי מדיניות של צה"ל

בהתחשב באופיו של הרצח, מתכוונים בצה"ל לבקש שיוטל עונש מוות על השניים. מדובר בשינוי מדיניות בצבא, שזנח בשני העשורים האחרונים את התביעה לעונש מוות, גם ביחס לרצחניים שבמחבלי האינתיפאדה השנייה. עם זאת, בצבא סבורים כי מקרה זה, הכולל רצח בדם קר של תינוקת רכה, מצדיק את החזרת עונש המוות.

בצבא סבורים כי מקרה כה חמור של רצח ילדים בדם קר מצדיק את החזרת עונש המוות, אך ככל הנראה מדובר בפעולה הצהרתית וסימבולית בלבד, מכיוון שלמרות שבעבר נתנו כמה גזרי דין מוות לתושבי השטחים שביצעו פיגועים, הם מעולם לא הוצאו לפועל ואין בחוקי הביטחון הקיימים פרוצדורה לביצוע עונש מוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק