אחרי ניסון חיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, ולאחר פיצוץ דירת המסתור שבה שהו שלושת בכירי הארגון ביום חמישי האחרון, ממשיך צה"ל במדיניות החיסולים הממוקדים נגד בכירי ארגוני הטרור ברצועת עזה. היום (ראשון) הפציץ כלי טיס של חיל האוויר את מכוניתו של בכיר נוסף בחמאס, בשעה שנסע בצפון רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האיש, מוחמד אל-ע'ול, היה אחראי בין היתר על העברת הכספים בארגון. בתמונות שמפרסמים כלי תקשורת פלסטיניים, נראית בבירור גופתו של אל-ע'ול במכוניתו המפויחת. בתוך כלי הרכב השרוף ניתן לראות שטרות דולרים רבים, כסף שייתכן שהיה בדרכו למימון פעולות טרור של הארגון. כלי הצלה פלסטינים רבים הוזעקו לזירה, כשהמון רב התאסף סביב המכונית של הבכיר והחל לאסוף שטרות שהתפזרו בזירה.

זמן קצר לאחר חיסול אחראי הכספים, תקף צה"ל בצפון הרצועה שני פעילי טרור שביצעו במהלך היום ירי תלול-מסלול לעבר שדרות. פגיעה בשניים זוהתה. מדובר צה"ל נמסר כי מאז חצות אמש ביצע צה"ל כ-50 תקיפות נגד מטרות טרור ברחבי הרצועה, שכללו בין היתר תקיפה של אתרי ייצור ואחסון של אמצעי לחימה, מתחמים צבאיים, מתחמי אימונים, חמ"לים ומשרדים צבאיים.

כמו כן, נמסר מדובר צה"ל כי מאז חצות בוצעו 93 שיגורים מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, 88 רקטות נפלו, 86 מהן בשטח פתוח, ושתיים בשטח בנוי. חמש רקטות יורטו בהצלחה על ידי סוללת כיפת ברזל.

כחלק מהגברת המאמץ של חיל האוויר, חוסלו ביום חמישי האחרון שלושה מפקדים בכירים בזרוע הצבאית, ובהם שני מפקדי חטיבות בתקיפת דירת מסתור ברפיח. אחד מהם, ראאד עטאר, היה המפקד של חטיפת שליט ואחד האנשים שהחזיקו בחייל בשבי. הוא גם עמד בראש החוליה שניסתה לחטוף את סגן הדר גולדין ז"ל במהלך קרב שנערך ברפיח במסגרת מבצע "צוק איתן".

מכוניתו המפויכת של אל-ע'ול | צילום: רויטרס

מפקד בכיר נוסף שחוסל הוא מוחמד אבו שמאללה. הוא היה מעורב בשנת 94' ברציחתו של קצין צה"ל באזור רפיח ובמרוצת השנים היה אחראי על מספר פיגועי תופת שבהם נהרגו שמונה חיילי צה"ל ולמעלה מ-20 נפצעו. במהלך מבצע "צוק איתן" היה אבו שמאללה מעורב בהפעלת חדירת 13 מחבלי חמאס דרך מנהרת טרור באזור סופה.

לקיחת הכספים ע
לקיחת הכספים ע"י ההמון | צילום:

בניין בן 14 קומות הופל במערב עזה

ביום רביעי הפציץ חיל האוויר בית בשכונת שייח' רדוואן ברצועת עזה, בו שהו בני משפחתו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף. הפלסטינים דיווחו כי אשתו ובתו של דף נהרגו בתקיפה, אך לטענתם דף לא נפגע. גורמים ביטחוניים בישראל העריכו כי בכיר חמאס אכן נהרג בהפצצת הבית, על אף טענות ראשי הארגון.

הבכירים שחוסלו בשבוע שעבר
הבכירים שחוסלו בשבוע שעבר | צילום: תקשורת שב"כ,רויטרס

אתמול הפיל חיל האוויר את אחד הבניינים הגבוהים ביותר ברצועת עזה, בו לטענת צה"ל ניהלו בכירים בחמאס חמ"ל באחת מ-14 קומותיו. בתמונות ששידרו כלי תקשורת פלסטינים ניתן לראות כיצד הופל הבניין באמצעות טילים שפגעו ביסודותיו בקרקע.

קריסת הבניין
הפצצת הבניין בעזה | צילום:

הבניין שנפגע מירי של חיל האוויר נקרא בורג' זאפר 4 (מגדל הניצחון) והוא ממוקם בשכונת תל אל-הווא במערב העיר עזה. תחילה התרחש במקום נוהל "הקש בגג" במסגרתו נורה טיל שפגע קלות בגג הבניין על מנת לסמן לתושבים לנטוש אותו. כעבור 10 דקות - הגיעה הפגיעה הנוספת שהביאה להפלתו.