שעות ספורות לאחר שהותקף בשכונת שמואל הנביא בירושלים על ידי קבוצת חרדים במכונית מסחרית שחזר החייל, המשרת במחנה עופר, את החוויה הקשה שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגעתי לשכונה בסביבות השעה 17:00 והייתי צריך ללכת לסניף הדואר", סיפר החייל לחדשות 2 באינטרנט. "זה מרחק של חמש דקות הליכה בערך ממאה שערים, אבל אזור שלא נחשב קיצוני. כבר בסניף הדואר שמתי לב שמסתכלים עלי מוזר. כשהתיישבתי על הספסל, כל מי שישב שם קם, כאילו אני מנודה ואסור לשבת לידי".

"איך שירדתי לרחוב יחזקאל, עבר לידי רכב הסעות מסחרי ובתוכו חבר'ה חרדים. האוטו האט לידי והמשיך להתקדם לצידי בקצב הליכה", סיפר. "פתאום הם התחילו לצעוק מחלונות הרכב קריאות גנאי ביידיש ובעברית. הם צעקו 'חרד"ק, עוף מפה, עוף מהשכונה'. רגע אחרי זה התחילו לעוף עלי דברים מהרכב - בקבוקי מים, זבל, כנראה כל מה שהיה להם באוטו. הם גם השפריצו עלי מים וירקו לעברי".

"אף אחד לא התערב לטובתי"

הפגנה בירושלים. ארכיון (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
חפצים הושלכו לעברו בשכונת שמואל הנביא | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

בשלב זה, מספר החייל, החל להגביר את קצב הליכתו בניסיון לחמוק מהתוקפים, כשלפתע הבחין שהרכב נעצר. "חששתי שהם מתכוונים לרדת ולהיכנס לעימות פיזי, אז מיהרתי להתקשר למשטרה", סיפר. לאחר שסיים את השיחה, אולי כי הבחינו בה, המשיכו החרדים בנסיעתם. "בערך שלוש דקות אחרי זה הגיעו בערך שבע-שמונה ניידות, אופנועים, כאילו מצאו מבוקש. כנראה שהם ממש להוטים לתפוס את החבר'ה האלה".

החייל סיפר כי בשעת התקיפה היה הרחוב הומה אדם, אך אף אחד לא התערב לטובתו. "היו גם ברחוב כמה אנשים שהצטרפו לקריאות שלהם נגדי", תיאר. "תוך דקות מהרגע שהמשטרה הגיעה, כמו שקורה באזורים חרדיים, התחילה התקהלות סביבנו שגם גלשה לקצת אלימות בין השוטרים לבין המתקהלים".

השוטרים גבו מהחייל עדות ולאחר מכן לקחו אותו לתחנת המשטרה במגרש הרוסים להגיש תלונה. "לא פחדתי מעימות פיזי. אולי בגלל ההיכרות שלי עם הטיפוסים האלה, הערכתי שזה לא יגלוש למכות - בכל זאת זה לא מאה שערים. אבל זו הייתה תחושה רעה, מביכה ומציקה מאוד", סיכם.

המשטרה: "הותקף רק בגלל היותו חרדי"

מחאה במאה שערים (ארכיון) (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
שכונת מאה שערים לאחר התקיפה | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

תקיפתו של החייל בשכונת שמואל הנביא אירעה יומיים בלבד לאחר שחייל חרדי הותקף בשכונת מאה שערים בירושלים. אתמול שיחזר החייל שהותקף במאה שערים את האירוע וסיפר איך חולץ על ידי המשטרה. החייל, שמתגורר במרכז, הותקף בשעה שהגיע לבקר את בני משפחתו בשכונה החרדית. "עברתי באזור של חרדים קיצוניים והם החלו לקלל אותי בלי הפסקה", סיפר למקורביו. "הם קראו לי חרד"ק ואפילו זרקו עליי שקיות זבל".

במהלך האירוע פשט החייל את מדיו בניסיון להגן על עצמו. "בשלב הזה מי שהיה איתי קרא למשטרה, שהגיעה ביחד עם כוח יס"ם שחילץ אותי", הוא אמר.

מיד עם היוודע האירוע, התקשרו אל החייל מפקדיו כדי לבדוק לשלומו, וחלקם אף הספיקו לבקר אותו. למפקדים הוא סיפר כי הוא עדיין מתאושש מהאירוע. גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט אמר: "על פי מה שאנחנו יודעים, הוא הותקף רק בגלל היותו חרדי. הוא לא אמר להם שום דבר ולא ניסה לריב איתם. הם ראו שהוא על מדים וזה עורר את זעמם. הוא לא עשה להם דבר מלבד היותו לובש מדים".