שוב חייל חרדי מותקף בירושלים: עשרות חרדים שראו את החייל צועד בשכונת מאה שערים החלו לקלל ולאיים ואף הכו באגרופים. החייל נמלט לתוך מבנה ומשם הזעיק את כוחות המשטרה שחילצו אותו ללא פגע. ארבעה חשודים במעורבות בתקיפה נעצרו על ידי המשטרה. החייל הגיש תלונה במשטרה וארבעת החשודים שנעצרו יובאו מחר (ד') לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. כעת מנסים במשטרה להתחקות אחר עקבותיהם של מעורבים נוספים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש ברחוב גמזו בעיר, כשעשרות חרדים התנפלו על החייל והחלו לקלל ולהכות אותו. הוא ברח לתוך בניין סמוך, אך התוקפים הקיפו את הבניין ולא נתנו לו לצאת.

החייל הנצור התקשר והזעיק את המשטרה. כוחות גדולים ובהם היס"מ הגיעו למקום, וגם הם הותקפו על ידי החרדים שהשליכו אבנים וקיללו. הכוחות הצליחו להוציא את החייל בשלום, והחלו לפזר את המתפרעים. 

תקיפת חייל חרדי, ארכיון (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
כוחות המשטרה התקבלו בזריקת אבנים | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24
הפגנה בירושלים. ארכיון (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
ארבעה חרדים נעצרו בחשד להתפרעות | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

באירוע אחר, לפני כחודש, הותקף חייל חרדי מבית שמש על ידי המון חרדי זועם בירושלים. ש', בן 25 מבית שמש, משרת בחיל המודיעין במסלול מיוחד לחרדים.

הוא תועד כשנכנס לשכונת הבוכרים בירושלים כשהוא לבוש מדים. כשהבחינו בו תושבים חרדים, הם הקיפו אותו ותקפו אותו בקריאות: "תעיפו אותו, חרדק" (כינוי לחרדי קל דעת), "אתה יכול ללבוש בגד ים עם ה... שלך, לך מפה". הוא חולץ משם רק בלווי המשטרה.