ממשיכים להילחם באיום המנהרות - לזכרם: כיממה לאחר ששלושה לוחמי מגלן נהרגו במהלך פעילות חשיפת מנהרה בעזה, הקדיש מפקד גדוד את השמדת אחת מהמנהרות ההתקפיות שנמצאו בדרום הרצועה ל"שלושה מטובי בנינו שנהרגו בקרבות עזים עם מחבלים במבצע לחשיפת המנהרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטונים שפרסם דובר צה"ל הבוקר (ה') מתועדת הפעילות של צה"ל במהלך שעות הבוקר. לוחמי גבעתי והנדסה חשפו פיר מנהרה נוסף בדרום הרצועה, שנחפר מתוך מבנה. "חלק מהמבצע הזה זה להגיע לכל פיר ולהשמיד אותו. לפגוע בתשתיות שהם הכינו שנים ארוכות והשקיעו בהן את כל הכסף והאנרגיה שלהם. אנחנו משמידים אותן אחת אחת", סיפר אחד החיילים שהסתער לעבר המבנה. "יש לנו הרבה יכולת וסבלנות - נגיע לכל מקום ונטהר אותו". לאחר תקיפת המנהרה על ידי חיל האוויר, נראה התוואי המפותל והארוך של המנהרה לעיני כל.

במהלך הפעילות גילו הלוחמים אמצעי לחימה במסגד: "בתוך המסגד מצאו שני פירים, אחד חשוד כהגנתי ואחד כהתקפי - המסילה מובילה כנראה לשטח מדינת ישראל", סיפר לוחם נוסף, שהעיד כי פיר המנהרה כוסה על ידי זבל. "המחבלים ברחו באמצעות הפיר ההגנתי, שפתח היציאה שלו הוא בהמשך השכונה", שחזר הלוחם את הלחימה שהתבצעה במסגד בשעות הלילה.

רגעים לפני תקיפת המנהרה, אמר מפקד הטיסה ברשת הקשר של חיל האוויר כי "בעוד זמן קצר יתבצע פיצוץ של מנהרת תקיפה שנחפרה מתוך מסגד במשך חודשים על ידי חמאס מתוך כוונה לפגוע בחיילים או באזרחים חפים מפשע. במהלך מבצע זה נהרגו שלושה מטובי בנינו בקרבות עזים עם מחבלים. פיצוץ זה הוא לזכרם, והמסר לחמאס הוא חד וברור".

בכפר אחר בדרום הרצועה גילו לוחמים מיחידת הנדסה למשימות מיוחדות מנהרת טרור ואמל"ח שנחפרה מתוך מסגד נוסף. "הייתה היתקלות עם חמישה מחבלים ששמרו והגנו על המסגד", אמר אחד החיילים לאחר שהמבנה טוהר. "בקומת המרתף של המסגד הוסתרו כלי עבודה, ובתוך חדר תפילה בקומת המרתף נמצאו אמצעי לחימה, בהם כלי נשק ומחסניות". הלוחמים איתרו פיר מנהרה בעומק 14 מטרים, שמתחבר לרשת מנהרות לחימה במרחב הכפר, ופיר נוסף בקיר שגם הוא מתפצל למספר מנהרות.