אין תמונה
שלי דדון

במהלך סיור שערך הבוקר (ב') השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' באום אל-פאחם, במסגד שבו בוצעה לאחרונה פעולת "תג מחיר", הוא התייחס לרצח הצעירה שלי דדון (19) במגדל העמק לפני כשבועיים, ואמר כי לא ניתן לקבוע באופן ודאי שהרצח בוצע ממניע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אהרונוביץ' אמר כי "כל כיווני החקירה נבדקים והחקירה מתקדמת" והביע תקווה שפרטים נוספים יתבררו בזמן הקרוב.

בשבוע שעבר בישר השר למשפחת דדון על התקדמות בחקירה ואמר כי "חלה התפתחות דרמטית" בתיק. "לא ייתכן שצעירה שבסך הכל יצאה לחפש עבודה לא חוזרת הביתה", אמר אז אהרונוביץ' להוריה שלי.

"שלי, אלפים זעקו לשמיים בשבילך" (צילום: אלון שני)
"שלי, אלפים זעקו לשמיים בשבילך" | צילום: אלון שני

זמן קצר לפני כן התקשר ראש הממשלה נתניהו ליעקב, אביה של שלי, וציין כי המשטרה ממשיכה לעשות את מרב המאמצים על מנת לעצור את האחראים למעשה המתועב.

משפחת דדון עלתה לקבר: "שלי, אלפים זעקו לשמיים בשבילך"

אתמול, בתום שבעת ימי האבל, עלתה משפחתה של שלי דדון לקברה בבית העלמין בעפולה. בני משפחתה של דדון הזכירו מעל הקבר הטרי את ההפגנה שערכו אמש בעיר. "כולם אוהבים אותך, ראית את האלפים שזעקו לשמיים בשבילך", אמרו.

אמהּ, אילנה, מיררה בבכי. "אי אפשר בלעדייך, היית האור של הבית", זעקה. "כולם מתגעגעים אלייך, ילדה יקרה שלנו". על הקבר הניחו בני המשפחה חולצה ששלי אהבה ללבוש, בצבעי כחול ולבן ועליה ציורי יונים במעופן. בנות דודתה של שלי, גל וטל פרץ, קראו להמשיך לזכור אותה. "אנחנו מצפים שלא ישכחו אותנו וימשיכו להזכיר את הנושא ואת הזעקה גם אחרי שנגמרה השבעה", אמרו. "שלי צריכה להיות הקורבן האחרון".

בן דודה של שלי, שלמה פרץ, אמר כי בני המשפחה אינם יודעים כיצד מתקדמת חקירת הרצח. "התחושה קשה ואף אחד מאיתנו לא יודע איך הוא חוזר לשגרה".