פצמ"ר, ארכיון (צילום: חדשות 2)
שוב: מרגמה לגולן. ארכיון | צילום: חדשות 2

פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה נחתה הערב (ה') בקיבוץ אלרום שבצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הלילה אירע מקרה דומה בגזרה, כשפצצה נחתה סמוך לאחד היישובים ברמה, אך לא התפוצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 19:00 נשמע פיצוץ עז באחד המטעים של קיבוץ אלרום, הממוקם כקילומטר מהגבול עם סוריה. ככל הנראה, מדובר בירי תועה שבוצע במסגרת הקרבות בין כוחות האופוזיציה בסוריה לחייליו של אסד. במקום פרצה שריפה - שכובתה לאחר זמן קצר.

הירי הערב מגיע לאחר שבמהלך הלילה, זמן קצר לאחר חצות, נשמע קול נפץ באחד היישובים הסמוכים לגדר הגבול ברמת הגולן. כוחות סיור של צה"ל שהוזעקו למקום גילו את נפל של פצצת מרגמה שלא התפוצצה וניטרלו אותו. בשעות שלפני הירי התנהלו קרבות באזור הגבול, בשטח סוריה, ומשם ככל הנראה נורתה הפצצה.

באפריל: פגז התפוצץ ליד תל פארס

זו אינה הפעם הראשונה שאירוע כזה מתרחש ברמת הגולן. בחודש אפריל השנה התפוצץ פגז שנורה משטח סוריה באזור תל פארס שבמרכז הרמה. לא היו נפגעים או נזק. גורמים במערכת הביטחון העריכו גם אז כי מדובר בירי תועה במסגרת המלחמה בין המורדים לכוחות אסד.

מיד לאחר מכן נפתחה אש גם לעבר סיור של צה"ל שנע סמוך לגבול באזור תל חזקה, ליד עין זיוון. גם במקרה הזה לא היו נפגעים. בתגובה לירי לעבר הסיור, ירו טנקים של צה"ל לעבר מקור הירי וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה. צה"ל העביר הודעה בנושא לגורמי האו"ם. גורם בפיקוד צפון אמר כי אותו מקור ירה כבר כמה פעמים בעבר לשטח ישראל.