עדיין לא הוכח שישראל אכן עומדת מאחורי חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח לפני כחודש וחצי בדובאי, אך המחאה נגד השימוש בדרכונים אירופיים בידי "מחסלי המוסד" מקבלת הבוקר תפנית יוצאת דופן: עיירה באירלנד הודיעה כי היא מחרימה את ישראל.

על פי הדיווח ברשת ה-BBC, ראשי העיירה קאריקמאקרוס בצפון-מזרח אירלנד הסירו כאקט של מחאה את הדף בספר האורחים של העיירה עליו היה חתום שגריר ישראל באירלנד, ציון עברוני.

"אם מדינה מתעלמת לחלוטין מהחוק הבינלאומי, מחובתנו לומר לה שאנחנו מצפים לסטנדרטים גבוהים יותר", אמר מושל העיירה, מאט מקארת'י, אולם עם זאת, באירלנד הרשמית מתחו ביקורת על המהלך. "עלינו לנהוג בכבוד בכל הנוגע לסוגייה", אמר שר החוץ האירי מייקל מרטין.

דובאי: אין כניסה לישראלים

"אם היינו משוכנעים ב-99% כי ישראל עומדת מאחורי החיסול, אז היום אנחנו בטוחים ב-100% שכך הדבר", אמר הלילה מפקד משטרת דובאי, הגנרל דאחי חלפאן תמים, בראיון לרשת CNN בערבית. לדבריו, "לו הייתה ישראל נוהגת במהלך חוקי במישור הבינלאומי ומדווחת לנו על מבחוח, לא היינו מתירים לו להיכנס לשטחנו".

אתמול הודיע הגנרל תמים כי דובאי החליטה לאסור את כניסתם של ישראלים לשטחי המדינה, בין אם בדרכונים רגילים ובין אם בדרכונים דיפלומטיים. "גם במקרים מיוחדים לא תתאפשר כניסתם", אמר תמים במסיבת עיתונאים שכינס.

דרכון אירי מזוייף מפרשת החיסול בדובאי (צילום: רויטרס)
ה"מחסלת הישראלית" גייל, בדרכון האירי המזוייף | צילום: רויטרס

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

עדות חדשה נחשפה בפרשת חיסולו של מבחוח

דובאי: נמצא DNA בזירת החיסול

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בעקבות החיסול בדובאי: זינוק בפניות למוסד