קמפיין חדש נפתח היום בפייסבוק, תחת הכותרת "הנורמה שדובר צה"ל אבי בניהו מכחיש". יוצרי הקבוצה כותבים: "בצעד לא מפתיע, דובר צה"ל פרסמו תגובה 'מזועזעת' בה הם אומרים כי 'על פניו, מדובר בהתנהגות בוטה ומכוערת של החיילת'.

"תמונה זו אינה התנהגות מכוערת של אדם אחד, אלא נורמה המצויה בצבא כולו. זאת ועוד, נורמה זו היא פועל יוצא והכרחי של שליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית לאורך זמן רב", נכתב בדף הקבוצה.

אין תמונה
חייל עם גופת מחבל

"אנו מציעים לדובר צה"ל לא לזלזל באינטיליגנציה של הציבור הישראלי ולהבהיר כי מדובר בתופעה רחבה, ולא באירוע חריג של חיילת אחת. מצורפות כאן עשר תמונות דומות מאזורים וזמנים שונים בעשר השנים האחרונות. תמונות אלו הן מקבץ ראשוני בלבד".

בתמונות ניתן לראות חיילים מצטלמים ליד עצירים פלסטיניים כפותים כשרצועת בד פלנלית מכסה את פניהם, ואף ליד פלסטינים פצועים או גרוע מכך - הרוגים. באחת התמונות נראה חייל מצטלם ליד עציר מופשט, כשהוא מכוון אליו את נשקו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הצבא נוקט יד קשה נגד כל חייל המתנהג באופן בלתי הולם לחשודים ועצורים. "לצד הענישה, מוטמעת בקרב החיילים והמפקדים באופן יומיומי ובהכשרות והמסרים הפיקודיים, ההבחנה בין המותר לאסור, בין מה שמתיישב עם ערכי צה"ל לבין מה שפסול", נכתב בהודעה.

עוד נמסר כי "צה"ל ומפקדיו בכל הדרגים עושים כל מאמץ על מנת שאירועים חריגים מעין אלו לא יישנו. ראוי לציין כי מרבית האירועים החריגים הללו מגיעים לחקירות ולבירורים כתוצאה מעירנות של מפקדים ומביקורות פתע ולא מגורמי חוץ".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

הצטלמה עם עצורים והעלתה לפייסבוק

"איימו על חיי בגלל התמונות"