דן חלוץ. תומך במופז (צילום: חדשות 2)
לא מפחד מהאירנים. דן חלוץ | צילום: חדשות 2

"אין מקום להשוות את האיום האירני לשואה" - כך אומר הערב הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. בניגוד להתבטאויות ראש הממשלה, נשיא המדינה ובכירים אחרים סביב איום הגרעין מטהרן, אומר חלוץ כי "לא נכון לעשות 'הפחדת יתר' כל הזמן בנושא האיום האירני".

חלוץ דיבר במסגרת מפגש מיוחד של "המועדון העסקי-אקדמי" של אוניברסיטת ת"א, ועשה חשבון נפש בדרכו הייחודית לו: "טעיתי במינוי חלק מראשי ועדות החקירה", אמר חלוץ ו'עקץ' את האלופים (במיל.) שהיו אחראים על בדיקת תפקוד הצבא במהלך מלחמה לבנון השנייה. "לא לקחתי בחשבון שיש להם אג'נדות אישיות. היו פעמים ששמעתי את דוחות ועדות החקירה בתקשורת עוד לפני שהם הוצגו לי".

"ההבדל בין לבנון לעופרת יצוקה - התקשורת"

חלוץ חזר גם על המסר שהעביר בראיון המיוחד שהעניק לחדשות 2 בתחילת מאי, לפיו ההבדל העיקרי בין מלחמת לבנון למבצע עזה נסב בעיקר ברושם שהם יצרו. "בדיעבד, אכן מלחמת לבנון התארכה מעבר למה שצריך, אמר הרמטכ"ל לשעבר. "מה שעשה את ההבדל בין לבנון ל'עופרת יצוקה' - זו התדמית שיצרה התקשורת".

חלוץ הביע את דאגתו מהמשבר האפשרי עם ממשל אובמה כשברקע הדרישה האמריקנית לפנות המאחזים ולעצור הבנייה בהתנחלויות. "הדיאלוג האסטרטגי עם ארה"ב הוא נכס אסטרטגי למדינה", אמר חלוץ. "חשוב לשמור עליו".

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השניה