פצוע רביעי ביום אחד: רקטת קסאם נחתה הערב במועצה האזורית אשכול, כתוצאה מהירי נפצע באורח קל נהג משאית שהיה בעיצומה של נסיעה.

הנהג, יצחק זעפרני, נפצע קל מרסיסים בפניו, שהגיעו מהשמשה שהתנפצה בעקבות ההדף. נזק רב נגרם למשאית שלו. צוות מד"א פינה אותו לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

"נסעתי לכיוון צפון והתקרית התרחשה בין קיבוץ ראם לקיבוץ בארי", סיפר הנהג יצחק זעפרני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בצד שמאל של הכביש הייתה נפילה רצינית, פתאום ראיתי הבזק אדיר, נפלו רסיסים מכל עבר והשמשות נשברו", הוא תיאר את שניות האימה.

"ידעתי שאני חייב להמשיך לנסוע כי זה היה אזור חשוך ומסוכן. נסעתי עוד קילומטר בערך במצב הבעייתי הזה והזעקתי בעצמי את המשטרה. מיד הגיעו חבלנים ובדקו את המשאית והאזור", סיפר זעפרני. "אני גר במושב מפתחים תחת איום הפצמ"רים. היו הרבה נפילות במושב ככה שהמצב לא חדש לי", הוא הוסיף בצער.

הפצוע הרביעי בתוך כמה שעות

זירת פגיעת הפצמ"ר בשער הנגב (צילום: רויטרס)
זירת פגיעת הפצמ"ר בשער הנגב | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום נפצעו שלושה פועלים זרים מירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. אחת מהפצצות נפלה באזור מגורים באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. אחד הפצועים במצב קשה, השני במצב בינוני והשלישי במצב קל, כולם נפגעו מרסיסי הפצמ"ר.

כוחות ביטחון וצוותי מד"א הוזעקו למקום במטרה להעניק טיפול רפואי ראשוני לפצועים, עובדים זרים מתאילנד המתגוררים ביישוב, שנפגעו ככל הנראה בזמן שעבדו ברפת.

אלוף פיקוד הדרום טל רוסו התייחס מוקדם יותר היום להסלמה בירי על הדרום, ואמר כי "אנחנו כרגע מתמקדים יותר במישור המבצעי, ואנחנו נטפל במי ששלח ומי שעשה".

תחקיר מות לוחם הצנחנים: מה גרם לטעות הקטלנית?

בינתיים נמשך התחקיר בפיקוד הדרום באשר לתקרית הירי הדו-צדדי אמש בגבול הרצועה, בו נהרג סמל נדב רוטנברג מרמות השבים. 24 שעות לאחר הירי השגוי והקטלני, עדיין לא ברור מה גרם לטעות הטרגית. מדובר במרגמות מוזנות מחשב מדוייקות מאד – זה הציון שנותנים להם בצה"ל לאחר שנתיים וחצי של שימוש, על אף תקלה דומה שהתרחשה באימון לפני חודשיים – ללא נפגעים.

מה שמסבך עוד את מציאת המקור לתקלה, הוא העובדה ששני קני מרגמה קיבלו פקודת 'אש' ושניהם ירו. שני פגזים נחתו על יד חוליית הג'יהאד, שניים אחרים בסמוך לכוח הצנחנים. טעות בהזנה? תקלה במחשב? טעות בזיהוי מיקום המרגמות? את כל אלה בודקים עכשיו.

חשוב להדגיש כי הג'יהאד האיסלאמי ולא החמאס אחראי להסלמת הירי והפעילות לאחרונה. הסיבה לכך היא שחמאס מאותת לארגונים האחרים שאפשר לפעול, מעלים עין ומעודד את הגופים הצבאיים האחרים. מי שנושא באחריות מבחינת צה"ל הוא החמאס, ולכן רוב הפעולות של צה"ל מכוונות לחמאס. אפשר להעריך שהמגמה הזו תימשך, השאלה היא רק של עיתוי - ומה יהיו היעדים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק