בג'ינס וחולצת טי של דיזל - לא בדיוק חליפת המרגלים בה הייתם מדמיינים אותו - יצא היום ראש המוסד המיועד תמיר פרדו אל העיתונאים מחוץ לביתו, ואמר: "אני מתרגש מאד מאד".

מי שהיה מוכר במשך עשרות שנים כ-ת', הפך בבת אחת לדמות ציבורית שתהיה בשנים הקרובות תחת זכוכית מגדלת. ועם זאת, נראה כי לפרדו לא קל עם החשיפה הפתאומית. עשרות צלמים חיכו מול ביתו של ראש המוסד המיועד, ביישוב קהילתי בשרון, ונראה שגם שכניו של פרדו היו מופתעים מתשומת הלב שקיבל היישוב הקטן.

"נכנס לנעליים גדולות". תמיר פרדו, היום | צילום: רויטרס

"זו התרגשות גדולה מאד מאד. אני נכנס לנעליים גדולות, ויש הרבה עבודה", אמר פרדו והוסיף: "אני מבקש שתכבדו את הפרטיות שלי ושל משפחתי".

בהמשך, שלא מול המצלמות, הסכים ראש המוסד הטרי לדבר גם על משהו אחר לחלוטין – הניצחון הגדול של ברצלונה על ריאל מדריד אתמול. "ראיתי את המשחק", השיב פרדו לשאלת העיתונאים, והוסיף: "היה משחק מצוין, מי שהגיע לו ניצח".

גם הרמטכ"ל גבי אשכנזי התייחס היום למינוי פרדו לתפקיד ראש המוסד, ואמר במהלך ביקור בבקו"ם כי "חלקו בפרשת המסמך היה שולי". כתבנו ניר דבורי מוסר כי פרדו יחל בחפיפה כבר בימים הקרובים וייכנס לתפקידו בחודש הבא.

קצין הקשר של יוני נתניהו במבצע אנטבה

אתמול החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את פרדו לראש המוסד הבא, זאת בכפוף לאישור ועדת טירקל. פרדו, שכונה ת', שימש שנים רבות בתפקידים בכירים במוסד, ובתפקידו האחרון כמשנה לראש המוסד. ראש הממשלה נתניהו ציין כי "לפרדו ניסיון עשיר של עשרות שנים במוסד". הוא בטוח ש"הוא האדם הנכון להצעיד את הארגון בשנים הקרובות נוכח האתגרים המורכבים הצפויים למדינת ישראל".

פרדו פרש לאחרונה מהארגון מפני שראש הממשלה נתניהו לא הסכים להתחייב על כך שהוא ימנה אותו לראש המוסד הבא. הוא חזר לארגון לאחר שהמשנה לראש המוסד שכיהן בתפקיד לפניו, פרש בעקבות חיכוכים עם מאיר דגן.

בצה"ל שירת פרדו בסיירת מטכ"ל, ואף שימש כקצין הקשר של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה. לאחרונה נקשר שמו באופן עקיף ל"מסמך גלנט", מאחר והוא היה אחד האנשים שהיו מיודעים על עצם קיום המסמך - אך הוא לא קשור לזיוף באופן פעיל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק