הפור נפל: אחרי שמונה שנים בהן כיהן מאיר דגן כראש המוסד, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את תמיר פרדו לראש המוסד הבא, זאת בכפוף לאישור ועדת טירקל.

פרדו, שכונה ת', שימש שנים רבות בתפקידים בכירים במוסד, ובתפקידו האחרון כמשנה לראש המוסד.

ראש הממשלה נתניהו ציין כי "לפרדו ניסיון עשיר של עשרות שנים במוסד". הוא בטוח ש"הוא האדם הנכון להצעיד את הארגון בשנים הקרובות נוכח האתגרים המורכבים הצפויים למדינת ישראל".

פרדו פרש לאחרונה מהארגון מפני שראש הממשלה נתניהו לא הסכים להתחייב על כך שהוא ימנה אותו לראש המוסד הבא. הוא חזר לארגון לאחר ש-ש', המשנה לראש המוסד שכיהן בתפקיד לפניו, פרש בעקבות חיכוכים עם מאיר דגן.

בצה"ל שירת פרדו בסיירת מטכ"ל, ואף שימש כקשר של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה. לאחרונה נקשר שמו באופן עקיף ל"מסמך גלנט", מאחר והוא היה אחד האנשים שהיו מיודעים על עצם קיום המסמך - אך הוא לא קשור לזיוף באופן פעיל.

ברק: מכיר את תמיר עשרות שנים

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך את ראש המוסד הנבחר בטלפון. הוא אמר כי, "אני מכיר את תמיר עשרות שנים, ממבצעים רבים שהיינו שותפים להם. מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון מבצעי עשיר ביותר, שכל ישר ואחריות, שראוי ומתאים מאוד לתפקיד ראש המוסד".

"אני רוצה לברך גם את ראש המוסד היוצא, מאיר דגן, על שמונה שנים מוצלחות ביותר בתפקיד, בהן הוביל את המוסד להישגים יוצאי-דופן. מדינת ישראל ואזרחיה חייבים אלפי תודות למאיר דגן, למרות שאין דרך לשתף את כלל האזרחים ברקע לכך", הוסיף ברק. הוא אמר עוד כי חילופי הדורות בהנהגת גופי המודיעין והביצוע של המדינה הם "סם חיים לשמירת איכות הפעולה והחתירה המתמדת להישגים גבוהים יותר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק