יומיים לפני סופה הרשמי של הרגיעה, ירי הקסאם נמשך והערב גם מביא לנפגעים: שלושה בני אדם נפצעו מרסיסים לאחר שרקטה נפלה בשדרות. עוד תשעה בני אדם לקו בהלם.

על פי הדיווחים משדרות, אדם אחד נפצע קל עד בינוני מרסיסים בראשו ואדם נוסף נפצע קל מרסיסים ברגלו. הרקטה נפלה בחניון בעיר.

הפלסטינים מדווחים וצה"ל מאשר כי בעקבות ירי הקסאם צה"ל תקף מהאוויר את החולייה ששיגרה את הקסאם.

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה הגיע למקום נפילת הקסאם דקות ספורות לאחר האירוע. "מבחינתנו, הרגיעה הסתיימה לפני חודשיים ולא בעוד יומיים", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זו תמימות או טיפשות לחשוב אחרת. אנחנו חוטפים כל יום, וכל רגיעה היא רק על הנייר". לדברי ראש העיר, המשך הירי היא "פארסה שלא קיימת בשום מדינה אחרת".

שעה קלה מאוחר יותר נפלה רקטה נוספת בשטח המועצה האזורית שער הנגב. נזק נגרם למבנה.

עשרות קסאמים מאתמול

משעות הבוקר נורו 15 רקטות קסאם לעבר יישובים בחבל עוטף עזה, מבלי שגרמו לנפגעים. אחת הרקטות פגעה בחממות באחד היישובים. על מטח הרקטות לקח אחריות ארגון הג'יהאד האיסלאמי.

אתמול התפוצצו 11 רקטות ביישובי עוטף עזה. אחת מהן פגעה במוסד חינוכי במועצה האזורית שער הנגב. בכל המקרים לא היו נפגעים, אך נגרם נזק למבנה במוסד החינוכי.

צה"ל תקף אמש מהאוויר את אחת מחוליות המשגרים בצפון הרצועה, שהייתה בדרכה לשיגור רקטת קסאם.

מחצית מהציבור בעד מבצע צבאי בעזה

התמוטטה בחזרות. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
פינוי פצועים מקסאם, הערב | צילום: חדשות 2

אתמול פורסם בחדשות 2 באינטרנט סקר חדש לפיו יותר ממחצית מהציבור בישראל סבור כי ממשלת ישראל צריכה לאשר יציאה למבצע צבאי ברצועת עזה, עוד לפני הבחירות בפברואר 2009.

בסקר נשאלו 500 איש המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, את השאלה: "האם ממשלת ישראל צריכה לצאת למבצע בעזה לפני הבחירות?". מממצאי הסקר עולה כי 51% מהנשאלים השיבו בחיוב, 33% סבורים שלא צריך לצאת למבצע לפני הבחירות ו-16% השיבו כי הם אינם יודעים.

 

תיעוד: חמאס מתאמן לקראת פעולה של צה"ל