ירי ממקלע כבד נפתח אמש לעבר צומת יד מרדכי מצפון לרצועת עזה. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק קל נגרם למבנה ולשתי מכוניות באזור. על פי הדיווח הפגיעה באחת המכוניות הייתה ליד כיסא התינוק, הרכב היה ריק וכאמור באירועים לא היו נפגעים בנפש.

"שמעתי יריות מתוך הקיבוץ", סיפר צבי מירב בעל האוטו, "גם אשתי שלא הייתה בבית שמעה ויצאה לאוטו כדי לנסוע הביתה. רק כשהיא ראתה את האוטו, היא גילתה שהחלון מפוצץ ועוד מכונית נפגעה מהקליעים. אם היה נהג באוטו זה היה לא נעים".

תושבים: "מדובר בעליית מדרגה"

גיל טימור, מג"ד במילואים, סיפר גם הוא על הירי: "נסעתי לכיוון נתיב העשרה ושמעתי צליל שדומה ליריות. הסתכלתי לכיוון הצומת, והבחנתי בקליעים. מדובר בעליית מדרגה לאחר שחווינו הרבה נפילות. התחושה לא נעימה אבל נמשיך לחיות כאן - זה האזור שלנו".

הקליע פגע ליד כיסא התינוק (צילום: דו"צ)
המכונית שנפגעה | צילום: דו"צ

בצה"ל השיבו אמש באש לעבר מקור הירי ועדיין מנסים לברר מאין הגיע בדיוק. מצה"ל נמסר עוד כי תושבי האזור דווחו על ירי לעבר צומת יד מרדכי וכי כרגע האירוע נמצא בבדיקת גורמי הביטחון. בנוסף הבוקר ירו כלי טיס של חיל האוויר לעבר מוקדי טרור ברצועה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות במטרות.

הקליעים שנורו לעבר יד מרדכי (צילום: דו"צ)
הקליעים שנורו לעבר יד מרדכי | צילום: דו"צ

אתמול פרסמו בצה"ל את תמונת הרכב הפגוע כשליצדם הכיתוב: "דמיינו את התמונה אם חלילה הירי היה מתבצע מספר דקות מאוחר יותר בעת שבעל הרכב ובנו התינוק היו יושבים בו. צה"ל לא יאפשר פגיעה בתינוקות חפים מפשע ובאזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק